Hızlı başlatma işlevini kontrol edin

Güç seçenekleri > Uyanırken parola gerektir yolunu izleyin ve "Hızlı başlatma" seçeneğinin etkinleştirildiğinden emin olun.

Uygulamalar yerine standart programları kullanın

Windows 8 uygulamaları, Modern arayüz ile masaüstü arasında gidip gelmenize neden olabiliyor. Örneğin fotoğraflar, Modern arayüzdeki Fotoğraf Görüntüleyici ile çalışıyor. Dosya türlerini klasik programlarla ilişkilendirmek için "Varsayılan Programlar" işlevini çalıştırın (giriş ekranına "varsayılan programlar" yazarak) ve varsayılanları değiştirin.

Windows Media Player yerine VLC kullanın

Codec yüklemeleriyle uğraşmak istemiyorsanız, VLC Media Player'ı kullanın. Ücretsiz alternatif, varsayılan haliyle çoğu videoyu sorunsuz yürütebiliyor.

Mağazadaki tüm uygulamaları görün

Windows Store'da sadece bulunduğunuz ülkeye özel uygulamalardan fazlasını görmek istiyorsanız, küçük bir ayar değişikliği yapmanız gerekiyor. Windows Store ayarlarını açın ve "Tercih ettiğim dillerdeki uygulamaları kolaylaştır" seçeneğini "Hayır" olarak ayarlayın.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.