Bilim & Teknik

Yemek Yapan ve Bulaşık Yıkayan Robot Chef Geliştirildi

Bu robot eller yemek yapıp bulaşık yıkayabiliyor


Robot teknolojileri hayatımızı kolaylaştırmak adına geliştirilmeye devam ediliyor. İngiltere merkezli Moey Robotics, robot kolların yer aldığı konsept mutfak tasarımını tanıttı. Bu robot kollar bulunduğu mutfak içinde yemek yapıp bulaşık yıkayabiliyor.

1451702596_moley-robotics.jpg

Yemek Yapan ve Bulaşık Yıkayan Robot Chef Geliştirildi

Moley Robotics tarafından geliştirilen akıllı mutfak konsepti, sahip olduğu robotik kollarla yemek yapabiliyor ve sonrasında mutfak alanını temizleyebiliyor. Robot Chef, 2000'den fazla yemek tarifini veritabanında barındırıyor.

Akıllı telefon üzerinden uygulama ve dahili dokunmatik ekran ile yönetilebilen robot kollar, MasterChef yarışmasının şampiyonu Tim Anderson'ın 3D ortamda kaydedilen yeteneklerinin kodlanarak öğretildiği bir sisteme sahip ve bu sayede Tim Anderson'ın hareketlerini taklit ederek yemek yapabiliyor. Şu anda konsept olarak üretilen bu mutfağın, genel satışının olup olmayacağı ve fiyatı hakkında açıklanan bilgi yok.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.