Bilim & Teknik

Yerli ve milli su altı robotu Kaşif görevde!

Türkiye yerli ve milli savunma sanayiinde hız kesmeden büyümeye devam ediyor! Şimdi de yerli su altı robotumuz Kaşif görevde!

Yerli ve milli su altı robotu Kaşif görevde!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yerli su altı robotu Kaşif'in, Fatih sondaj gemisinde görevine başladığını Twitter hesabı üzerinden duyurdu!

Yerli ve milli su altı robotu Kaşif görevde!

Türkiye yerli ve milli savunma sanayiinde hız kesmeden büyümeye devam ediyor! Envanterimizdeki yerli ve milli projelere yerli su altı robotu Kaşif ile bir yenisini daha eklemiş olduk. Fatih sondaj gemisinde görevine başlayan Kaşif'in müjdeli haberini ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Yerli ve milli su altı robotu Kaşif görevde! - Resim : 1

Bakan Dönmez, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, "Yerli su altı robotumuz Kaşif, Fatih'te görevine başladı. Denizlerdeki yeni elimiz ve gözümüz olan Kaşif, 3 bin metreye kadar deniz sondaj faaliyetlerimizde video verilerini ana kumandaya aktaracak, mekanik işleri yapacak." ifadelerine yer verdi.

Yerli ve milli su altı robotu Kaşif görevde! - Resim : 2

Bakan Dönmez, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda ayrıca Kaşif'in görüntülerini içeren bir video da paylaştı.

Yorumlar
💎G@kko💎
Yerli ve milli olan herseyi desteklim
Cevapla
Hakan
Sn.Erdoğan milli çizgide durmadan ilerlemeye devam ediyor.
Cevapla
X Artık Biliniyor
Öyle bir yazdinki çek nereye çekebilirsen:)
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.