Yıdız Savaşları filmi gerçek oluyor! - Page 1

Lazer topu geçtiğimiz yıl deneme amaçlı olarak Basra Körfezi'nde görev yapan bir muhrip zırhlıya takılmıştı. ABD Donanması, lazer topunun tehdit unsuru oluşturan kimliği belirlenemeyen uçan cisimler ya da hücumbotları hızı ne olursa olsun anında yokedebileceğini belirtti.

Yıdız Savaşları filmi gerçek oluyor! - Page 2

Oyun severlerin özellikle Quake isimli bilgisayar oyunu serisinden "Rail Gun" ismiyle tanıdığı elektromanyetik top ise 9 kiloluk aluminyum merminin hiç bir yanıcı/patlayıcı madde kullanılmadan saatte 10 bin km hızla fırlatılması prensibine dayanan bir silah.

Yıdız Savaşları filmi gerçek oluyor! - Page 3

Sonik hıza çıkan mermiden açığa çıkan enerji ile barut veya herhangi bir patlayıcı madde kullanılmaksızın hedef yok ediliyor. Bu silah ise ilk defa 2010 yılında denenmeye başladı.

Yıdız Savaşları filmi gerçek oluyor! - Page 4

Fakat uzmanlar iki silahında kusurları olduğunu belirtiyor. Lexington Enstitüsü'nden Loren Tompson, lazer topunun sisli, yağmurlu havalarda ya da türbulans esnasında etkisini yitirdiğini belirtti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.