Mini diziler Netflix’in son dönemde oldukça ev sahipliğ yaptığı bir tür haline geldi. Sasece tek sezondan oluşan bu içerikler seyirciyi hem yormuyor hem de yeni sezon için beklemek zorunda bırakmıyor.


Bu haberimizde sizlere 2022 yılında oldukça sevilen Netflix mini dizilerini derledik.


 İşte bu yılın şimdiye kadar en çok beğenilen 5 Netflix mini dizisi.


1.     Inventing Anna


Shonda Rhimes'ın Netflix için ikinci projesi Inventing Anna yayınlandığı tarihten bu yanan oldukça beğenildi. Gerçekki Anna Delvey'in karakterine dayanan Garner, dolandırıcılık yaparıyor ve York üstlerinde yüksek sosyete ile takılıyor.

2.     Brand New Cherry Flavor


Todd Grimson'ın bölümlerinin uyarlanan ve Rosa Salazar'ın başrolünde yer alan mini dizi, 1990’      ların Los Angles’ında geçiyor.


Lisa 1990 Angles gider ve ilk filmini yönetmek ister, ancak yanlış insana güvenir.


Kaybolmuş ve yapayalnız kalan Lisa’nın Los Angles macerası, gizemli bir kedi macerasına dönüşecek ve hızla doğaüstü bir çılgınlığa dönüşecek.

3.     Self Made: Inspired by the Life of Madam C. J. WalkerSelf Made, Netflix’in en çok izlenen ve sevilen mini dizilerinin başında geliyor. Tam bir başarı öyküsünü anlatan yapım, Afrikalı girişimci Madam CJ Walker'a odaklanıyor.

4.     The StrangerAile babası olan Adam Price’ın karısına atılan iftirayı araştırmaya başlamasını konu ediyor. Yapım, Harlan Coben romanlarından uyarlanıyor ve Netflix’in en çok beğenilen mizi dizilerinin başında geliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.