2022'nin en iyi 5 filmi! Bunları izlemediyseniz hemen izleyin! - Page 1

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Aralık, Netflix için keyifli bir ay oldu ve Ödül Sezonu yarışlarının en yoğun döneminde sona eren birçok film için övgü yağmuruna tutuldu.


2022 film listelerinde gerçek bir En İyi Film Oscar Ödülü sahibi görünmüyor olsa da, Netflix'in tıpkı bunun gibi yıl sonu "en iyiler" listelerinde konuşulacak bir avuç olağanüstü filmi daha var gibi görünüyor.


1.      ALL QUIET ON THE WESTERN FRONT


Yönetmen: Edward Berger


Oyuncular: Felix Kammerer, Albrecht Schuch, Aaron Hilmer, Moritz Klaus, Edin Hasanović, Thibault de Montalembert, Daniel Brühl, Devid Striesow, Adrian Grünewald, Andreas Döhler, Jakob Schmidt, Friedrich Berger, Michael Wittenborn


"Kabus sona erdi." Edward Berger'in , Erich Maria Remarque'ın romanından uyarlanan, inanılmaz derecede gergin ve umutsuzca kasvetli savaş destanı Batı Cephesinde Her Şey Sessiz'in sonunda hızla boşa çıkan umut dolu sözler .


Guillermo del Toro'nun Pinokyo'daki bir klasiği yeniden tasavvur etme gibi zorlu görevine çok benzeyen Berger, Lewis Milestone'un 1930 versiyonunda bir önceki En İyi Film kazananını güncellemek gibi inanılmaz derecede yüksek beklentilere sahipti.


Orijinaline çok benzeyen bu film, bu sürükleyici ve içgüdüsel deneyimin sizi Dünya'daki cehenneme çekmesini sağlayan etkileyici görseller ve titizlikle detaylandırılmış yapım tasarımıyla dolu.


Tasarım gereği, savaş filmleri genellikle savaşların kendilerine kök salmış bir ilgiyle çalışır; ancak bu hikaye, savaşı bitirmenin eşiğinde olan kaybeden Alman tarafından anlatılıyor ve birkaç genç askerin savaşa tam adrenalin ve iyimserlikle girip kırık ve geri dönülmez şekilde hasar görmüş olarak ayrılma deneyimlerine odaklanıyor. Filmin tam ara verdiğini düşündüğünüz anda, sizi sonu gelmeyen görevler, akıldan çıkmayan kayıplar ve asla unutamayacağınız kanlı bir intiharla geri püskürtür.


Paul (Felix Kammerer) ve Katczinsky (Albrecht Schuch) arasındaki kimya, filmin 3. perdesinde rahatsız edici bir içgüdüsel yumruk oluşturan güçlü bir bağ oluşturur. Ortak yapımcı ve başrol oyuncusu Daniel Bruhl, siperlerin ötesindeki aklın sesi olarak filme bir yıldızlık ve ağırbaşlılık düzeyi getiriyor.


Başarısının takdiri olarak, All Quiet on the Western Front, Altın Küre ve Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri'nde bu kategoriye aday gösterildiği için şimdi En İyi Uluslararası Film ödülleri için hararetli bir mücadele içinde. Şu anda Mart ayındaki Oscar'larda kategoride kazanmak için favori bahis.

2022'nin en iyi 5 filmi! Bunları izlemediyseniz hemen izleyin! - Page 2

2. GLASS ONION: A KNIVES OUT MYSTERY


Yönetmen: Rian Johnson


Oyuncular: Daniel Craig, Edward Norton, Janelle Monae, Dave Bautista, Kate Hudson


 


Sinemalarda son derece başarılı sınırlı bir gösterimin ardından, Rian Johnson'ın 2019'da büyük çıkış yapan filmi Knives Out'un devam filmi, orijinal filmin gişede 311 milyon dolar kazanması ve En İyi Orijinal Senaryo dalında Oscar adaylığı kazanmasının ardından hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından merakla bekleniyordu.


Film, inanılmaz yetenek kadrosu ve karmaşık hikaye yapısıyla ilk filmin büyüsünün çoğunu yakalıyor, ancak serisinin geleceği için daha ilgi çekici olacak kadar tasarımdan sapıyor. Johnson, Craig ve ekibin yapmak istediği çok sayıda devam filmi için beni sayın.

2022'nin en iyi 5 filmi! Bunları izlemediyseniz hemen izleyin! - Page 3

3. GUILLERMO DEL TORO’S PINOCCHIO


Yönetmen: Guillermo del Toro


Oyuncular : Ewan McGregor, David Bradley, Gregory Mann, Christoph Waltz, Tilda Swinton, Burn Gorman, Ron Perlman, John Turturro, Finn Wolfhard, Cate Blanchett, Tim Blake Nelson 


Klasik 1883 çocuk masalının birçok film uyarlaması yapılmış olsa da, bu versiyonun güzelliği yaratıcısının kendisinde yatıyor. Yönetmen Guillermo del Toro, küçüklüğünden beri bu filmi çekmeyi hayal ediyor ve bunu gösteriyor. Del Toro'nun yaratımı, onun her zaman var olan büyüsünün, insan toplumsal yapısıyla bir "canavar" etkileşiminin çocuksu coşkunluk ve naiflik merceğiyle birleşimidir.


Cesur, gotik kilmasyon tarzı animasyon ve bir katilin seslendirme yeteneğiyle canlanan Pinokyo'nun bu versiyonu, Mart ayında Netflix'in Oscar Altınını evine götürmesi için en iyi şans olacak.

2022'nin en iyi 5 filmi! Bunları izlemediyseniz hemen izleyin! - Page 4

4. HUSTLE


Yönetmen: Jeremiah Zagar


Oyuncular: Adam Sandler, Juancho Hernangómez, Queen Latifah, Ben Foster, Kenny Smith, Robert Duvall


Modern NBA'de geçen ve günümüzün tonlarca yıldızıyla dolu olan film, İspanya'dayken olağanüstü bir sokak basketbolcusu keşfeden ve bu olasılığı saygısını geri kazanmak için bir fırsat olarak gören eski kolej basketbol oyuncusu ve NBA scoutu Stanley Sugarman'ın etrafında dönüyor. ligdeki eski meslektaşları arasında iyilik.


Film, kaliteli bir şöhrete kavuşan spor hikayesinin tüm klasik vuruşlarını sunarken, filmi daha benzersiz kılan şey, izci rolünün sergilenmesi ve kariyerlerinin farklı aşamalarında birbirine ihtiyaç duyan iki adamın paralel ilişkisini göstermesidir. diğerleri, profesyonel sporların zorluklarından ve draft sürecinin dahil olan herkesin üstlenebileceği zihinsel yükten çaresizce kurtulmak için. Bilinen bir basketbol fanatiği olarak, bu, Sandler'ın ele geçirmek için can attığı türden bir filmdi ve gösteriyor. Mevcut NBA oyuncuları Juancho Hernangomez ve Anthony Edwards'ın etkileyici performanslarıyla Hustle, uzun zamandır gördüğümüz en iyi basketbol filmlerinden biri olabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.