2022'nin en kötü 5 Netflix filmi - Page 1

The Bubble


Teorik olarak, The Bubble kağıt üzerinde harika bir fikir gibi görünüyor. Popüler bir film serisinin oyuncu kadrosu ve ekibi, bir sonraki devam filmini çekmek için Londra'ya gider, ancak pandeminin zirvesinde bir balonun içinde birlikte karantinaya almaları gerekir. Uygulamada, The Bubble uzun bir teklemeydi. Ancak, inanılmaz oyun kadrosu inanılmazdı ve filmi en az bir kez izlemeye değer kılıyor.

2022'nin en kötü 5 Netflix filmi - Page 2

Metal Lords


Bu film başından sonuna kadar bir karmaşaydı. Açıkça Superbad  gibi diğer lise filmlerini taklit etmek istedi, ancak her açıdan işareti kaçırdı. Metal Lords'un ilginç bir önermesi vardı; pek çok lise filmi metal gruplarına odaklanmaz, ancak çekici bir komedi yapmak için doğru komedi ritimlerini bulamazlar. Oyunculukların hepsi güzeldi. Bununla birlikte, filmin yazımı, başka bir çağdanmış gibi hissettirdi - ve iyi bir şekilde değil. Ayrıca burada beni rahatsız eden garip bir kadın düşmanı gizli akım var. Maddy Lennon tarafından yazıldı.

2022'nin en kötü 5 Netflix filmi - Page 3

Blonde


Andrew Dominik'in  Blonde filmi  merhum Marilyn Monroe'nun çok boyutluluğunu sergilemeyi amaçlasa da, 2022 filmi bu ikonu küresel bir fenomen yapan şeyin ne olduğunu vurgulayamadı. Ana de Armas'ın eleştirmenlerce beğenilen tasviri bile, Blonde'un Monroe'nun zaferlerini ve sıkıntılarını yanlış yorumladığını gizlemeye yetmedi , çünkü hiçbir oyunculuk, olmaması için yalvaran konuşan bir cenin sahnesini dahil etmeyi uygun gören bir filmi kurtaramaz.


Dominik'in gözünde, Monroe'nun cinsel dışavurumculuğu onu güçlendiren bir şeyden çok bir koltuk değneğiydi. (Bu, özellikle  Blonde'un Monroe'nun merhum Başkan John F. Kennedy ile kaçışını uzun uzun yeniden tasavvur etmesinde görülebilir.) Ve bu korkunç gaf yüzünden - bu hem yanlış hem de inanılmaz derecede kadın düşmanıdır - izleyiciler çok az zorlukla karşılaştı veya hiç zorluk yaşamadı bu filmi unutkanlık denizine atmak.


Belki de sonunda Marilyn Monroe'nun hayatı ve kariyeri hakkında son derece iyi yapılmış bir film elde edeceğimiz bir zaman gelecek. Ama şimdilik, Blonde'un kesinlikle o olmadığını söyleyebiliriz.

2022'nin en kötü 5 Netflix filmi - Page 4

The Gray Man


Gri Adam kendi başına kötü değildi ama yılın en iyi Netflix filmi de değildi. Evet, izleyiciler onu yedi ve şimdi bir devam filmi ve bir yan ürün olacak, ancak Rotten Tomatoes'daki %46'nın bu konuda bazı gerçekleri var. Gri Adam mükemmel bir A-lister kadrosuna sahiptir, kimse bunu tartışmıyor ve geçmiş yılların patlamış mısır aksiyon filmlerinin stilize tonu temiz bir nefesti. Ancak genel olarak, senaryo karmaşıktı ve geçmişteki aksiyon hayaletleriyle doluydu. Ne olursa olsun, gelmekte olan Gri Adam evreninin yıldız gücünü henüz saymıyoruz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.