Dünya Günü’nün amacı, iklim değişikliği ve çevre kirliliğine dikkat çekmek ve daha fazla çevre katliamına sebep olmadan onu korumak için nasıl birlikte çalışabileceğimize farkındalık getirmek.


Ama elbette, Dünya Günü gezegenimiz hakkında düşünmemiz gereken tek gün değil. Bu filmlerden herhangi birini yıl boyunca izleyebilir ve gerçekten değerli bir şeyler öğrenebilirsiniz!


Netflix'te Dünya Günü filmleri


Aşağıda, Dünya Günü'nü kutlamak için Netflix'te izlenebilecek en iyi yedi filmi sıraladık.  İklim kriziyle ilgili birkaç belgesel, gerçek hayattaki bir keşif gezisi hakkında bir film ve daha fazlası var.

David Attenborough: Gezegenimizde Bir Yaşam


İngiliz biyolog ve TV sunucusu David Attenborough, dünya hakkında çok sayıda etkileyici belgeselle tanınıyor. Netflix'te iklim krizine dayanan ve insanların bildiğimiz şekliyle gezegenimizi nasıl değiştirdiğini açıklayan “2020 movie A Life on Our Planet” isimli bir filmi var. Belgeselin Rotten Tomatoes'da %96 alması ve mutlaka izlenmesi gereken bir film olarak görülmesi şaşırtmıyor.

Sınırları Aşmak: Gezegenimizin Bilimi


Çevre ve gezegeni nasıl kurtarabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler, iklim krizini kapsayan birden fazla başlık olduğu için Netflix'te şanslı. Sınırları Aşmak: Gezegenimizin Bilimi , İsveçli bilim adamı Johan Rockström ile birlikte Attenborough tarafından sunulan bir diğer kitap. Belgesel, dokuz gezegen sınırı kavramını açıklıyor.

Fantastik Mantarlar


Fantastik Mantarlar , iklim krizinden yola çıkarak  mantar türlerini ve bunların gezegen için neden bu kadar önemli olduğunu araştıran, nefis eğlenceli bir belgesel. Seslendirmesi, görsel olarak uyarıcı hızlandırılmış sinematografiye eşlik eden Marvel yıldızı Brie Larson tarafından anlatılıyor. Film eleştirmenler tarafından alkışlandı ve Rotten Tomatoes'da %100 etkileyici bir başarı elde etti .

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.