90'ların en iyi 5 romantik komedi filmi - Page 1

İlk kez izlemek isteyebileceğiniz veya bu yaz 90'lara geri dönüş yapmak isteyebileceğiniz 90'lar filmleri haberimizde.

90'ların en iyi 5 romantik komedi filmi - Page 2

Pretty Woman (1990)


Bu film, sahte flört kinayesini canlandıran kesin bir romantik komedi klasiği. Julia Roberts ve Edward Lewis, Vivian Ward ve Edward Lewis'i canlandırıyor. Vivian, Edward tarafından kız arkadaşı gibi davranması için tutulan bir seks işçisidir. İkisi arasında kıvılcımlar uçuşurken, engelleri aşmaları ve farklı dünyaları arasındaki uçurumu kapatmaya çalışmaları gerekiyor.

90'ların en iyi 5 romantik komedi filmi - Page 3

Father of the Bride (1991)


Bu film, dünyanın dört bir yanındaki babaların ilişki kurabileceği bir şey! Gelinin Babası, odak noktası gelin ve damat olan bir film değil. Bir kız ve babası arasındaki aşk olduğu için geleneksel olmayan bir anlamda romantik bir komedi. En sevdiğimiz Steve Martin filmlerinden biri! Kızları Annie, yurtdışında eğitim gördükten sonra nişanlandığını duyurmak için eve geldiğinde, George Banks (Martin) ve karısı Nina'nın, özellikle de aşırı korumacı George'un dünyası alt üst olur.

90'ların en iyi 5 romantik komedi filmi - Page 4

Clueless (1995)


Cher (Alicia Silverstone), Beverly Hills lisesinde sosyal sınıfın en üstündedir. Acemi öğrencisi Tai'yi (Brittany Murphy) baştan yaratmaya karar verdiğinde Tai, olduğundan daha popüler hale gelir. İşte o zaman Cher, onaylamayan eski üvey kardeşinin (Paul Rudd) ne kadar yanlış yönlendirildiği konusunda haklı olduğunu fark eder ve ona aşık olmaya başlar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.