Amazon, Prime Video için reklam destekli bir katman planlıyor

Amazon'un Prime Video platformuna reklam destekli bir katman sunmayı planladığı bildiriliyor. Wall Street Journal’a göre konuyla ilgili tartışmalar henüz erken aşamada ve son birkaç haftadır devam ediyor.

Amazon, Prime Video için reklam destekli bir katman planlıyor

Haber, Netflix gibi diğer oyuncuların yakın zamanda dizilerine reklam destekli bir seçenek eklediğinden, reklamverenlerin Amazon'un da gemiye atlaması için istekli olduğunu söyleyerek devam ediyor. Hulu, Max ve Peacock gibi servisler başından beri reklam destekli seçeneklere sahipti. WSJ, reklam alıcılarının "büyük ölçüde reklamsız kalan, genellikle daha fazla ses getiren içeriğe sahip birinci sınıf filmlere ve programlara daha fazla erişim istediğini" söylüyor.

Amazon, platforma daha fazla reklam destekli programlama getirmek için geçmişte zaten hamleler yapmıştı. Bazı şovlarında ürün yerleştirmeye dayalı reklamlar var ve spor programlarında reklam var.

Amazon, Prime Video için reklam destekli bir katman planlıyor

Amazon'un ayrıca Prime Video Kanalları aracılığıyla reklam destekli abonelikleri dahil etmek için Warner Bros, Discovery ve Paramount ile görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor. ABD’li kullanıcılar şu anda Paramount+ ve Max'in reklamsız sürümlerini içeren bir dizi akış hizmetine abone olmak için Amazon'un Kanal özelliğini kullanabiliyor.

Amazon'un bu reklam destekli planı ne zaman sunmayı planladığı veya fiyatlandırmanın nasıl olacağı belli değil, ancak Amazon Prime Türkiye’ye bu ay yapılması planlanan fahiş zam sonrası Amazon Prime Video'ya abone olmak isteyenler ve reklamlara aldırış etmeyenler için maliyeti düşürmeye yardımcı olacaktır.