Apple, TV uygulamasını tamamen yeniden tasarlayacak

Apple'ın Apple TV uygulamasını elden geçireceği bildiriliyor. Salı günü Bloomberg'den Mark Gurman, şirketin video tekliflerini tüm cihazlarındaki TV uygulamasına özel olarak yerleştirerek birleştirmeyi planladığını bildirdi.

Apple, TV uygulamasını tamamen yeniden tasarlayacak

Gurman, "konuyla ilgili bilgisi olan kişilerden" alıntı yaparak şirketin yaklaşan tvOS yazılım güncellemesinin bir parçası olarak uygulamanın yeni bir sürümünü "aralık ayı civarında" piyasaya süreceğini bildirdi.

Apple'ın, özel (iTunes tabanlı) Filmler ve TV Şovları uygulamalarını Apple TV alıcı kutusunun arayüzünden kaldıracağı bildiriliyor. Ayrıca iOS ve iPadOS'taki iTunes uygulamasından videoyla ilgili tüm bölümlerin kaldırılması planlanıyor. TV uygulaması halihazırda dijital video içeriği kiralama ve satın alma işlevini kopyalıyor ve iddia edilen değişikliğin, herhangi bir temel özelliği değiştirmekten ziyade fazlalıkları düzene sokma ve kaldırmayla ilgili olmasını sağlıyor.

Güncellenen uygulamanın, Netflix ve diğer yayın rakiplerinde bulunanlara benzer şekilde video kategorileri için sol tarafta bir panel içereceği bildiriliyor. Apple'ın TV uygulaması, Apple TV+ abonelik hizmetinden, kiralanan ve satın alınan filmlerden, canlı spor ağlarından ve Amazon Prime, Paramount+ ve Starz gibi uyumlu üçüncü taraf hizmetlerinden alınan video içeriğini birleştiriyor.

Apple, TV uygulamasını tamamen yeniden tasarlayacak

Apple, video içeriğine giderek daha fazla yatırım yaptı ve Martin Scorsese'nin geçtiğimiz hafta sinemalarda gösterime giren Killers of the Flower Moon gibi programlara milyarlarca dolar harcadı. (Film Apple TV+'a "daha sonraki bir tarihte gelecek.")

Diğer Apple geliştirmeleriyle alakalı olarak, şirket, 30 Ekim'deki bir etkinlik için bir davetiye gönderdi. "Korkunç Hızlı" yayın etkinliğinin yeni Mac'lere odaklanması bekleniyor. Etkinlik muhtemelen yaşlanan iMac serisinin ve MacBook Pro'nun yenilenmesini içerecek.