“Bill Russell: Legend” NBA Netflix Belgeseli Şubat’da geliyor - Page 1

Artık adı Bill Russell: Legend olan belgesel, 8 Şubat 2023'te tüm dünyada Netflix'te yayınlanacak.


Netflix'in Şubat 2022'de ilk kez duyurmasından neredeyse tam bir yıl sonra Netflix'e geliyor.

“Bill Russell: Legend” NBA Netflix Belgeseli Şubat’da geliyor - Page 2

“Amerikan spor tarihinin en büyük şampiyonu ve gerçek bir Sivil Haklar ikonu olan NBA Efsanesi Bill Russell hakkında eksiksiz bir biyo-doktor. Russell, en mütevazı başlangıcından itibaren basketbol takımlarının her birini Şampiyonalara götürmeye devam etti - iki California Eyalet Lise Şampiyonası, iki arka arkaya NCAA şampiyonluğu, 1956 Melbourne Olimpiyat Oyunlarında bir Altın Madalya ve 11 Boston Celtic olarak on üç yıllık kariyerinde şampiyonluklar kazandı (son ikisi, hala Celtics için oynarken NBA tarihindeki ilk Siyah Baş Koç olarak). Bill'in hikayesi, NBA'in 75 yıllık tarihi ve Amerika'nın son 80 yılının hikayesiyle doğuştan ve benzersiz bir şekilde iç içe geçmiş durumda.”

“Bill Russell: Legend” NBA Netflix Belgeseli Şubat’da geliyor - Page 3

Sam Pollard, Netflix için Bill Russell: Legend'i yönetiyor. Spike Lee bir keresinde Pollard'ı "usta bir film yapımcısı" olarak tanımlamıştı.


Yapımcının son projeleri arasında Aralık 2021'de yayınlanan HBO Max belgeseli Citizen Ashe ,  MLK/FBI ,  Mr. Soul! ,  Siyah Sanat: Işığın Yokluğunda ve  Maynard .

“Bill Russell: Legend” NBA Netflix Belgeseli Şubat’da geliyor - Page 4

Lawrence Gordon, Ross Greenburg, Mike Richardson ve Charles Rosenzweig, TV-MA derecesine sahip belgeselde sorumlu yapımcılar olarak görev yapıyor.


Yayınlandığı sırada, doküman için bir fragman henüz yayınlanmamıştı ve bu gönderiyi Netflix tarafından yayınlandıkça güncelleyeceğiz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.