Bu dizi psikolojinizi tamamen değiştirecek! Monster: Jeffrey Dah Hikayesi! - Page 1

Monster: The Jeffrey Dahmer Story'nin senaryosu Murphy tarafından Ian Brennan ( Glee, Ratched, Scream Queens ) ve David McMillan (Lucifer, Sleepy Hollow) tarafından yazılmıştır.


Monster: Jeffrey Dahmer Story , Murphy'nin yayıncıyla yaptığıyla Büyük ilişkinin bir parçası olarak Netflix için bunun üzerinde kullanılabilir projeden sadece biri .


Jeffrey Dahmer kimdir ve Netflix dizisinin konusu nedir?


Milwaukee Yamyam veya Milwaukee Canavarı olarak bilinen “Jeffrey Lionel Dahmer, 1978-1991” genellikle yaygın ve bazı reşit olmayan 17 erkek ve çocuğu parçalayarak öldüren ünlü bir Amerikan seri katili ve suçlusuydu.

Bu dizi psikolojinizi tamamen değiştirecek! Monster: Jeffrey Dah Hikayesi! - Page 2

Cinayetlerin çoğu nekrofili, yamyamlık ve vücudun belli yerlerini parçalamayı içeriyordu. Borderline kişilik bozukluğu, şizotipal kişilik bozukluğu teşhisi konmasına yönelik yapılan muayenede Dahmer'ın yasal olarak makul ve normal bir birey olduğu belirtildi. 16 cinayetten hüküm giyen seri katil, 1994 yılında başka bir mahkûm tarafından dövülerek hayatına son verildiğinde henüz 34 yaşındaydı.

Bu dizi psikolojinizi tamamen değiştirecek! Monster: Jeffrey Dah Hikayesi! - Page 3

İşte Netflix'in Canavarı: Jeffrey Dahmer Hikayesi için resmi giriş:


Monster, büyük Jeffrey Dahmer'ın kurbanlarının bakış açısıyla ilgili. Tüm Amerika'nın en kötü seri katillerinden olan Dahmer’ın okullara sızmasını ve  polisin beceriksizliğinin ve ilgisizliğinin insan hayatını nasıl etkilediğine değiniyor. Dizi, Dahmer'ın her şeyi ele verdiği ama sonunda serbest bırakıldığı en az 10 olayı dramatize ediyor. Temiz, iyi görünen beyaz bir adam olan Dahmer'a, polis ve küçük suçlarla suçlandığı konusunda kesin olan yargıçların ayrımcılığını içeriyor.

Bu dizi psikolojinizi tamamen değiştirecek! Monster: Jeffrey Dah Hikayesi! - Page 4

Monster’ın kadrosunda kimler var ?


Murphy'nin Dahmer'ının kim olduğunu zaten biliyoruz. American Horror Story favorisi Evan Peters, kötü şöhretli seri katili oynayacak.


Ayrıca Penelope Ann Miller, Dahmer'ın annesi Joyce'u oynayacak ve Richard Jenkins, Dahmer'ın babası Lionel'i oynayacak. Michael Learned , katilin büyükannesi Catherine Dahmer'ı oynayacak. Colin Ford, sadece Chazz olarak bilinen bir karakteri oynayacak. Shaun J. Brown, Dahmer'ın kaçarak tutuklanmasına yol açan son kurbanı Tracy Edwards'ı canlandıracak. Ve Niecy Nash, bu iç karartıcı gerçek hikayenin kahramanı olmaya hazır gibi görünüyor. Nash, Dahmer'ın rahatsız edici davranışları konusunda onları uyarmak için defalarca polisi ve FBI'ı arayan Dahmer'ın komşularından biri olan Glenda Cleveland'ı oynayacak. Gerçek Cleveland'ın şikayetleri birkaç kez göz ardı edildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.