Bu mini dizileri hala izlemediyseniz çok şanslısınız - Page 1

Bizim gibiyseniz, en sevdiğiniz programı kapattığınızda, hikayenin çok büyük bir kısmının kaldığını bildiğinizde ve en sevdiğiniz atıştırmalıkla rahatlayıp dünyayı değiştirmek için daha çok gününüz olacağında, belirli bir duyguya kapılıyorsunuz


Bununla birlikte, bazı hikayeler o kadar kesindir ve o kadar zarif bir kesinlikle yazılmıştır ki, odağı başka yöne çevirmeye ve dikkati merkezden uzaklaştırmaya gerek yoktur. Bir hikayeyi, gereksiz tüyler ürpertmeden veya dikkat dağıtmadan uzun bir süre boyunca kesin bir ortamda, ahlaki veya duyguda askıya alma yeteneği bir sanattır.


Bu, hikayeyi bölümlere ayırır, tüm bir parçaya duraklamadan başlayıp bitirmenize izin vererek, hayatın dikkat dağıtıcı unsurları olmadan harika bir şeyi gerçekten deneyimlemenize izin verir.


İşte onlardan olan izleyicileri hayran bırakan Netflix'teki en unutulmaz sınırlı dizilerden bazılarını keşfedelim!


Maid


Bu listeye, bugüne kadar Netflix'te izlediğim potansiyel olarak en gerçekçi mini diziyle başlamak istiyorum. Maid , psikolojik ve fiziksel şiddet içeren bir ilişkiden kaçmaya ve bağımsızlığını keşfetmeye çalışan bir annenin, kendi ayakları üzerinde kalma mücadelesini anlatıyor.


Birkaç kez iş bulmaya çalışırken başarısız olduktan sonra, yerel bir temizlik servisi için açık bir pozisyona rastlar. Dizi, evsizlikle ve zor, yargılayıcı ve çoğu zaman yardımcı olmayan bir sistemle savaşırken yürek burkan bir dayanıklılık hikayesine dönüşüyor.


Margaret Qualley'nin  Alex rolündeki performansı, birçok annenin aile içi tacizden kaçmak ve kendileri ve çocukları için daha iyi bir yaşam yaratmak için neler yaşadıklarını gözler önüne seriyor. Maid sizi çok etkileyecek.

Bu mini dizileri hala izlemediyseniz çok şanslısınız - Page 2

The Queen's Gambit


The Queen's Gambit, Anya Taylor-Joy'un canlandırdığı Beth adlı yetim bir kızın hikayesini konu alan bir sinema şaheseridir. Bir yetimhanenin sıradanlığıyla sınırlıyken, bodrumda rutin olarak satranç oynayan kapıcı, Beth'i satranç ile tanıştırır. Kısa bir süre sonra, Beth'in olağanüstü bir yeteneğe sahip olduğu ve büyüyerek dünya çapında çeşitli turnuvalarda yarışan bir satranç dahisi olduğu keşfedilir.


Bu mini dizi, Beth'in bağımlılığını keşfederek ve akıl sağlığı, cinsiyet rolleri, feminizm ve mükemmellik arayışı gibi derinlemesine konuları keşfederek odak noktasını uç noktalara taşıyor. Beth’in korkulan bir rakip haline gelmesini izlemek, gerçek hayattaki sorunlara gerçek zamanlı olarak demir atarken, birçok izleyicide, zorluklar karşısında başarılı olabildikleri için bir motivasyon ve minnettarlık duygusu bıraktı.

Bu mini dizileri hala izlemediyseniz çok şanslısınız - Page 3

Midnight Mass 


 Midnight Mass , şimdiye kadar izlediğimiz en rahatsız edici ve düşündürücü Netflix mini dizisiydi.


Crockett Adası adlı ürkütücü bir ada topluluğunda geçen filmde, Peder Paul adlı gizemli bir rahibin gelip yerel kiliselerinde hizmet vermeye başlamasıyla bölge sakinleri son derece sinir bozucu olaylar yaşamaya başlar. Topluluk daha fazla dahil oldukça, rahip ve açıklanamayan olaylar hakkındaki korkunç karanlık sırlar, şimdiye kadar yaşanmış en kapsamlı korku hikayelerinden birinde çözülmeye başlar.


Dizi, sizi en duygusal sahnelerinde mükemmel ses daldırma kullanarak askıya almakta bile harika bir iş çıkarıyor ve onlara bir Emmy adaylığı kazandırıyor . Bu da yetmezmiş gibi hikaye, kutuplaşan fanatizm ve inanç kavramlarını aklınızı başınızdan alacak bir şekilde işliyor.

Bu mini dizileri hala izlemediyseniz çok şanslısınız - Page 4

Clickbait


Clickbait, sosyal medyanın karanlık tarafını acımasızca araştıran bir Netflix mini gerlim dizisi. Nick Brewer adlı bir adam kaybolduktan sonra, internette Nick'in esir tutulduğunu ve lanet olası bir itirafta bulunmaya zorlandığını gösteren bir video ortaya çıkar.


Video viral olur ve Nick'in ailesini bir aldatmaca, manipülasyon ve gizem ağına sokar ve onlar çaresizce itirafın ve nerede olduğunun ardındaki gerçeği bulmaya çalışırlar. Bu hikayenin her köşesinde, gösteri, izleyicileri ter içinde bırakacak ve insan doğasının daha karanlık tarafına ilham vermekten sorumlu olan güdüleri sorgulamaya bırakacak.


Nick'in kız kardeşi Pia'yı canlandıran Zoe Kazan, dizide elinden gelenin en iyisini yapıyor ve basını idare ederken ve takip ederken Nick'in ailesini sağlam tutarken ağabeyinin düşündüğü kişi olmayabileceğini öğrendiğinde duygularını kontrol etmesi gerekiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.