“Chupa” Aile Macera Filmi Nisan 2023'te Netflix'te - Page 1

Chupa , Jonás Cuarón'un yönettiği ve ortak yazdığı, yakında çıkacak bir Netflix Orijinal aile macera filmidir.


Cuarón, ROMA, Gravity ve Harry Potter ve Azkaban Tutsağı filmlerinde çalışmış Akademi Ödüllü yönetmen babası Alfonso'nun izinden gidiyor. Jonás'ın şu anda kendi adına 8 yönetmenlik kredisi var ve yakında Zoro'nun yeniden başlatılmasını yönetecek.

“Chupa” Aile Macera Filmi Nisan 2023'te Netflix'te - Page 2

Cuarón, filmin kökeni hakkındaki heyecanını ise şöyle dile getirdi:


Efsane başladığında küçük bir çocuktum. [Miti] tersine çevirme ve onu bir aile macerasını anlatmak için kullanma fikri geldiğinde, hemen heyecanlandım. Her zaman ET'nin büyük bir hayranı oldum ve bunun gibi hikayelerin çok güçlü olduğuna inanıyorum çünkü çocukların yetişkinler tarafından yanlış anlaşılması fikri üzerinde oynuyorlar. Chupa bir canavar olabilir ama Alex'in neler yaşadığını gerçekten anlayan tek kişi o. Bir çocukla bir yaratık arasındaki bağ o kadar saf ki, tıpkı bir evcil hayvandaki gibi, dili aşıyor.”


En önemlisi, ilk iki Evde Tek Başına ve Harry Potter filminin yönetmeni olan Chris Columbus, Chupa'nın yönetici yapımcılarından biri. Colombus, 2018'de Netflix ile genel bir anlaşma imzaladı ve bu anlaşma, Kurt Russel'in oynadığı Noel Chronicle'ın her ikisinin de vizyona girdiğini gördü. Michael Baranthan, 26th Street Pictures aracılığıyla Chris Colombus ve Mark Radcliffe ile birlikte yönetici yapımcı olarak görev yapıyor.

“Chupa” Aile Macera Filmi Nisan 2023'te Netflix'te - Page 3

Chupa Netflix çıkış tarihi ne zaman ?


Chupa'nın dünya çapında ve özel olarak 7 Nisan 2023'te yayınlanacağı Netflix tarafından doğrulandı.


Chupa'nın konusu nedir ?


Chupa'nın özeti Netflix'ten alınmıştır:


13 yaşındaki utangaç Alex, geniş ailesiyle ilk kez tanışmak için Kansas City'den Meksika'ya uçar. Orada büyükbabası ve eski Lucha libre şampiyonu Chava'nın enerjik, güreş takıntılı kuzeni Memo ve korkusuz, havalı kuzeni Luna ile tanışır. Ancak Alex yönünü bulmaya başlarken, büyükbabasının kulübesinin altında yaşayan efsanevi bir yaratık keşfeder: çiftçilerin çiftlik hayvanlarıyla beslendiği söylenen korkulan, büyümüş chupacabra'nın hikâyelerinden tanıdığı genç bir chupacabra yavrusu. Alex kısa süre sonra yeni arkadaşı "Chupa"nın ailesiyle gizli bir geçmişi olduğunu öğrenir ve inatçı, tehlikeli bilim adamı Richard Quinn, güçlerini kullanmak için yanlış anlaşılan yaratığın peşine düşer. Alex, Chupa'yı yaklaşan tehlikeden korumak için, yeni kurduğu ailesinin bağlarını uçurumun eşiğine getirecek, hayatının macerasına atılır.

“Chupa” Aile Macera Filmi Nisan 2023'te Netflix'te - Page 4

CHUPA'nın oyuncuları kimler?


Evan Whitten, efsanevi Chupacabra yavrusunu keşfeden genç çocuk Alex'in başrolünü oynuyor. Chupa, Whitten'ın Netflix'teki ilk çıkışı olacak. Akış hizmetinin dışında, Whitten'in bugüne kadarki en dikkate değer rollerinden biri, Mr. Robot'ta genç Elliot'ı oynamaktı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.