Dark & 1899 Creators'dan 'Tyll' seri geliyor - Page 1

Ne yazık ki, bundan sonra ne olacağını asla bilemeyeceğiz. Ancak yaratıcılar Baran bo Odar ve Jantje Friese için sırada ne olabileceğini biliyoruz. Diğer projelerinden biri de Otuz Yıl Savaşları sırasında 17. yüzyıl Almanya'sında geçen Tyll adlı bir dönem mini dizisi.


Sınırlı seri Tyll ilk olarak 2019'da duyuruldu ve 1899 ile birlikte Friese ve bo Odar tarafından eş zamanlı olarak geliştirildi.


2020 röportajında ​​bunu doğruladılar. Daha sonra bo Odar, Instagram'da Tyll'ın 1899'dan sonra aktif geliştirmeye geçmesinin planlandığı yorumunu yaptı.

Dark & 1899 Creators'dan 'Tyll' seri geliyor - Page 2

Tyll , Baran bo Odar ve Jantje Friese tarafından yaratıldı ve Dark Ways yapım şirketi tarafından üretilecek. İkili, Haziran 2018'de yapılan genel bir anlaşma kapsamında Netflix ile çalışıyor.


Proje , Baran bo Odar'ın kişisel web sitesinde listelenmeye devam ediyor , ancak bazıları projenin şu anda hala aktif olup olmadığına itiraz ediyor.


Tyll'ın konusu nedir ?


Tyll , tarihi jonglör Tyll Eulenspiegel namı diğer Tyll Ullenspiegel'e dayanan yeni bir dizi olarak tasarlandı.


Bizi, Tyll'ın fırıncının kızı Nele ile birlikte kaçarken halkın ve önemli kişilerin hikayeleriyle karşılaştığı Otuz Yıl Savaşları zamanına geri götürecek. Dizi, Daniel Kehlmann'ın aynı adlı 2017 romanından uyarlamadır. İşte kitabın özeti:

Dark & 1899 Creators'dan 'Tyll' seri geliyor - Page 3

Tyll, simya ve büyüye yasak bir ilgisi olan bir değirmenci olan babası kilise tarafından ortaya çıkana kadar sakin bir köyde büyüyen cılız bir çocuktur. Tyll, fırıncının kızıyla birlikte kaçtıktan sonra, ona mesleğini öğreten gezici bir sanatçıyla tanışır. Bir hokkabaz ve soytarı olarak Tyll, Otuz Yıl Savaşları'nın harap ettiği bir dünyada kendi yolunu çiziyor, cadı avcılarından kaçıyor, kuşatma altındaki bir şehrin dışındaki çökmüş bir madenden kaçıyor ve yol boyunca sürgündeki Bohemya Kralı ve Kraliçesini eğlendiriyor.


Sonuç, hem sürükleyici bir hikaye hem de tarihin anlamsız vahşeti karşısında sanatın gücüne dokunaklı bir saygı duruşu.


Gördüğünüz gibi, Dark ve 1899'dan farklı olarak , Tyll muhtemelen gizemlere ve bilimkurgu unsurlarına izin vermeyecek, ancak yaratıcılar ona bir değişiklik yapmadıkça bu, aşağı yukarı normal bir dönem draması olacak.

Dark & 1899 Creators'dan 'Tyll' seri geliyor - Page 4

Tyll'da kimler rol alıyor ?


Ocak 2023 itibariyle, Netflix'ten Tyll'ın oyuncu kadrosu yok, ancak muhtemelen Dark ve 1899'dan bazı tanıdık yüzler görmeyi beklemeliyiz .


Tyll kaç bölüm olacak ?


2020'de Jantje Friese bir röportajda Tyll'ın altı bölümlük bir mini dizi olarak planlandığını açıkladı :


“Daniel Kehlmann imzalı Tyll, altı bölümlük bir mini dizi olarak tasarlandı. Başlangıçta, malzemeyi bir filme dönüştürmek için düşünceler vardı. Ancak roman o kadar hacimli ki mini dizi formatı daha mantıklı.”

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.