Disenchanted film incelemesi: Amy Adams bizi büyülü bir yolculuğa çıkarıyor - Page 1

Disenchanted , sonsuza dek mutlu olduktan on beş yıl sonra geçiyor ve Giselle, etrafındaki hayatları alt üst eden mutluluğunu sorgulamaya başlıyor. Adam Shankman'ın yönettiği filmin başrollerinde Amy Adams, Patrick Dempsey ve James Marsden yer alıyor. Maya Rudolph ve Ingrid Werner de başrolde.


Film, orijinal filmin mutlu sona ermesinden bu yana son on beş yılda olanlara dair biraz arka planla başlıyor. Ancak, "sonsuza dek mutlu olmak"'ın amacına ulaşmadığını duyuyoruz. Giselle ve Robert'ın bebekleri oldu ve bu hayatlarının sonsuza dek değişmesine neden oldu. Bununla birlikte, Morgan (çocukları) yaşlanmaya ve bir "genç" olmaya başladığında, Giselle bir gün belki de nerede olduklarının sonsuza dek mutlu olmadıklarını fark etmesini sağlayan bir işaret gördü.

Disenchanted film incelemesi: Amy Adams bizi büyülü bir yolculuğa çıkarıyor - Page 2

Böylece aile, Giselle'in ailenin büyüsünü yeniden bulabileceğini düşündüğü Monroeville'e gider. Şehre girdiklerinde, banliyölerin bir kısmı (daha önce hiç banliyö görmedim) Giselle'e çocukluğunu hatırlatıyor. Sonunda, taşınacakları evin tamamlanmaya yakın bile olmadığı şatolarına varırlar. Dürüst olmak gerekirse her gencin olacağı gibi Morgan da bu yer karşısında şaşkına döndü. Ancak annesi, buranın harika olacağı konusunda ona güvence verir.


Amy Adams, olağan olay örgüsü öğeleriyle bile Disenchanted'da parlıyor


Filmin tamamında Giselle ve Morgan arasında bu savaş var, ikincisi New York'tan Monroeville'e gitmek üzere ayrıldıklarından memnun değil. Duygusal vuruşlar, Disney'in nihai bir sonucunu gören ileri geri gidişlerini vurgulayan bu tür filmlerden aynı olma eğilimindedir. Bu kötü bir şey değil, ancak bu tür durumlar olağandışıdır ve genel potansiyelden uzaklaşır.


Disenchanted'ı izlememizin en büyük sebebi elbette  zirvedeki parlayan yıldızımız Amy Adams. Hiç kimse, yani hiç kimse, Adams'ın büyük ekranda yaydığı enerjiyi yaymaz. O, daha önce gördüğümüz bir hikayeye bile yatırım yapmanızı sağlamak için ekranı aydınlatan bir güneş ışını. Sadece işini ve masaya getirdiklerini seviyorum. Ek olarak, (yaşlanmayan) Patrick Dempsey ile kimyası ekranda bir zevktir.

Disenchanted film incelemesi: Amy Adams bizi büyülü bir yolculuğa çıkarıyor - Page 3

Dempsey'den bahsetmişken, rol arkadaşı Ingrid Werner'ın onunla çalışırken sette ne kadar nazik ve hoş olduğundan bahsetmesini duymak harikaydı. Werner ile yapılan röportajda bunu, seçme sürecini ve bu türden bir filmde çalışmanın nasıl bir şey olduğunu duyabilirsiniz.

Disenchanted film incelemesi: Amy Adams bizi büyülü bir yolculuğa çıkarıyor - Page 4

Bir başka göze çarpan, Maya Rudolph'un Malvina rolündeki kötü performansıydı. Adams'ın karşısında mükemmel bir şekilde oynuyordu ve alaycılığı, zekası ve hoş tek satırlıkları harika bir zaman geçirdi. Idina Menzel, Gabriella Baldacchino ve Ingrid Werner'den oluşan ekibin geri kalanı, bu filmi eğlenceli kılmak için üzerlerine düşeni yapıyorlar. Ayrıca kostümlere ve yapım tasarımına bayılıyorum. Ekip, izleyicilere kendilerini bu dünyanın bir parçası gibi hissettirdiği için sırtına kocaman bir şaplak atmayı hak ediyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.