Disney+, Hulu ve Max yayın paketi yakında Türkiye'ye gelebilir

Şirketler henüz fiyatlarını açıklamadı ancak yeni ürün bu yaz satışa sunulacak.

Disney+, Hulu ve Max yayın paketi yakında Türkiye'ye gelebilir

Disney, bu yaz bir yayın paketi sunmak için Warner Bros. Discovery ile ortaklığını genişletti. Şirketler, yakında insanlara ABD'de Disney+, Hulu ve Max aboneliklerini birlikte ödeme seçeneği sunacaklarını duyurdu. Disney+'daki Hulu, Disney'in geçen yılın sonlarında Hulu'nun tam sahipliğini almasından birkaç ay sonra, yakın zamanda beta sürümünden çıktı. İki hizmetten oluşan reklamsız bir paketin maliyeti 20 ABD doları, reklamsız bir Maksimum aboneliğin ise aylık maliyeti 16 ABD dolarıdır. Üçünü de içeren bir teklif büyük olasılıkla 36 dolardan daha ucuz olacak ve izleyiciler, daha da az ödeme yapmak isterlerse reklam destekli sürümleri alma seçeneğine sahip olacak.

Disney'in ESPN'i aynı zamanda Fox Sports'un yanı sıra Warner Bros. Discovery ile de bir spor yayın hizmeti başlatmak için çalışıyor. Şirketler ortaklığı şubat ayında duyurmuştu. Ortak hizmet, NFL, MLB, NHL ve NBA maçları da dahil olmak üzere şirketlerin sahip olduğu tüm ağlardan spor etkinliklerini yayınlayacak.

Warner Bros. Discovery'nin Küresel Yayın ve Oyunlar CEO'su ve Başkanı JB Perrette, "Bu yeni teklif, tüketicilere akışta en iyi değerle en iyi eğlence koleksiyonunu sunuyor ve abone sayısını artırmaya ve elde tutma oranını çok daha artırmaya yardımcı olacak" dedi. Aslında aboneler, parasını ödedikleri hizmetleri iptal etmeye karar verirlerse, üçlü paketten vazgeçmeye daha az eğilimli olabilirler. The New York Times'ın belirttiği gibi Disney, Disney+, Hulu ve ESPN+ paketinden iyi sonuçlar aldı, dolayısıyla muhtemelen buna benzer daha fazla teklif sunmasını bekleyebiliriz.

Şirketler yeni ürünlerinin fiyatını ve kesin çıkış tarihini henüz açıklamadı ancak ürünün yayın platformlarının herhangi bir web sitesinden satın alınabileceğini söylediler. Aboneler ayrıca, Disney+ üyelerine Hulu içeriği için 2 dolar daha fazla ödemek isteyip istemediklerinin sorulması gibi, hizmetlerden herhangi birine zaten sahiplerse ek ödeme karşılığında paketi almak için bildirimler de alabilirler.