Dijital Video Platformu

Disney Plus zam işini abarttı! Üyelik için 650 TL nedir?

Son dönemde Netflix’in en büyük rakiplerinden biri olan Disney Plus, Türkiye’deki fiyatlarını güncelledi. Aylık abonelik ücretine tahminlerin çok üzerinde bir zam geldi. İşte detaylar.

Disney Plus zam işini abarttı! Üyelik için 650 TL nedir?

Dijital yayın platformu denildiğinde akla gelen birkaç öncelikli isim bulunuyor. Netflix, Exxen, Disney Plus ve Blu TV bunlardan biri diyebiliriz. En azından Türkiye için. Malum küresel pazarda tartışılmaz bir Netflix üstünlüğü mevcut. Fakat Disney Plus sağlam projeleri sayesinde bu üstünlüğü kırmayı başarmıştı.

Bu yıl içerisinde Türkiye’ye de gelen Disney Plus, yaptığı kampanyalar ve özel içerikleri sayesinde oldukça geniş bir kitleye hitap etmeyi başardı. Disney Plus Türkiye pazarına ilk girdiği dönemde yıllık 280 TL gibi oldukça uygun bir fiyattan üyelik kabul ediyordu. Fakat son gelen zamlarla birlikte bu durum tamamen değişti.

Disney Plus zam işini abarttı! Üyelik için 650 TL nedir?

Disney Plus tarafından yapılan açıklamada Türkiye’deki abonelik fiyatlarının güncellendiği belirtildi. Bu güncelleme sonunda aylık üyelik bedeli 65 TL, yıllık üyelik bedeli ise 650 TL oldu. Evet yanlış okumadınız 650 TL!

Disney Plus bu zamlar için yılbaşını beklese daha iyi olabilirdi. En azından asgari ücrete gelecek olan zam sonrasında, bu fiyatlar belki çok fazla tepki çekmezdi. Lakin mevcut durumda, bu zam oranının hayli yüksek olduğunu dile getirebiliriz.

Şimdi asıl korkulan şey ise diğer dijital yayın platformlarının da benzer oranlarda zam yapması. Bakalım Netflix, Exxen ve Blu TV gibi isimler de üyelik ücretlerini güncelleyecekler mi? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Misafir
Netflix zam yapti bile
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.