Elizabeth öldü! Peki Netflix dizisinde olaylar nasıl gelişecek? - Page 1

Peter Morgan tarafından yaratılan The Crown , Netflix'in sunduğu en popüler orijinal dizilerden biri haline geldi. The Crown , ilk sezonundan bu yana, her sezonun yapımı 100 milyon doları aşan maliyetle şimdiye kadar yapılmış en pahalı dizilerden biri oldu. İlk başta, sadece beş sezon olacaktı, ancak beşinci sezonda üretim başladığında, Peter Morgan kararından döndü ve altıncı sezonun olacağını açıklandı.


Dört sezon boyunca The Crown , şimdiye kadar toplam 423 ödül için aday gösterildi ve bunlardan 129'unu kazandı. The Crown , Olivia Colman'ın Kraliçe II. Elizabeth'i canlandırdığı Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu da dahil olmak üzere drama kategorilerinde yedi ödülün hepsini kazanarak 2021'de 73. Primetime Emmy Ödüllerini kazandı.

Elizabeth öldü! Peki Netflix dizisinde olaylar nasıl gelişecek? - Page 2

 The Crown 6. sezon Netflix'e ne zaman geliyor?


Netflix, The Crown'un altıncı ve son sezonu için henüz bir çıkış tarihi açıklamadı. Ancak önceki sezonların yayınlarına bakarak final sezonunun ne zaman geleceğini tahmin edebiliriz;


1. Sezon – 4 Kasım 2016


2. Sezon – 8 Aralık 2017


3. Sezon – 17 Kasım 2019


4. Sezon – 15 Kasım 2020


5. Sezon – Kasım 2022


The Crown'un son sezonunu Kasım veya Aralık 2023'te Netflix'te görmeyi bekliyoruz.


The Crown 6. sezon oyuncuları kimler ?


Lady Diana'yı beşinci sezondan sonra görmeyeceğimize dair beklentimizin yanı sıra, 5. sezon kadrosunun çoğunluğunun 6. sezondaki rollerini yeniden canlandırmasını bekliyoruz.


Elizabeth öldü! Peki Netflix dizisinde olaylar nasıl gelişecek? - Page 3

Imelda Staunton - Kraliçe II. Elizabeth

Elizabeth öldü! Peki Netflix dizisinde olaylar nasıl gelişecek? - Page 4

Jonathan Pryce - Prens Philip, Edinburgh Dükü

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.