Eylül 2021'den bu yana Hollanda'da sinemalarda gösterime giren ve 100.000'den fazla sinema bileti satarak rekor seviyeye ulaşan film şimdi gözünü Netflix'te geniş bir uluslararası vizyona dikmiş durumda.


En İyi Arkadaşım Anne Frank , Alison Leslie Gold'un Memories of Anne Frank: Reflections of a Childhood Friend adlı kitabına dayanıyor ve bize özellikle Hanneli Goslar (Josephine Arendsen tarafından canlandırılıyor) ve Anne Frank (Aiko Beemsterboer tarafından canlandırılıyor) arasındaki dostluğu anlatıyor.

Çift, İkinci Dünya Savaşı'nın Avrupa'da patlak verdiği zamanlarda en iyi arkadaşlardı. Frank ailesi Nazi zulmünden saklanmaya başladıktan üç yıl sonra, Bergen-Belsen toplama kampındaki iki kız arasında özel bir görüşme gerçekleşiyor. Hannah, özellikle zayıflamış arkadaşına yardım etme umuduyla hayatını tehlikeye atıyor.

Film, Anne Frank'in hayatına dayanan Hollanda'dan üretilen ilk film. Anne Frank ile ilgili çeşitli belgeseller var fakat filmi ilk defa izleyeceğiz.

Babamın Bahçesinde (2016), Rafaël (2018) ve Gelin Uçuşu (2008) gibi yapımlarda çalışmış olan filmin arkasında Hollandalı yönetmen Ben Sombogaart var.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.