Garip bir Netflix dizisi! The Playlist - Page 1

Netflix'in The Playlist'inin altı bölümünün tamamı Per-Olav Sørensen ( Home for Christmas ) tarafından yönetiliyor , senaryoları ise baş senarist Christian Spurrier ( Silk ) tarafından yönetiliyor.


Netflix'in Young Wallander dizisinin arkasındaki yapım şirketi Yellowbird ve Banijay Group dizinin arkasında.


Proje ilk olarak Aralık 2019'da Netflix'in şu yorumuyla duyuruldu :


“Spotify'ın kuruluş hikayesi, yerel bir hikayenin nasıl küresel bir etkiye sahip olabileceğinin harika bir örneğidir. Bu sadece son on yılda tüm hayatımızın nasıl değiştiğiyle ilgili bir hikaye değil, aynı zamanda küreselleşmiş, dijitalleşmiş bir dünyada kültürel ve finansal etki için verilen savaşla ilgili.”

Garip bir Netflix dizisi! The Playlist - Page 2

The Playlist'in konusu nedir ?


Netflix'in The Playlist'i , İsveçli araştırmacı teknoloji gazetecileri Sven Carlsson ve Jonas Leijonhufvud tarafından kaleme alınan Spotify Untold'un ( Spotify Play: How CEO ve Founder Daniel Ek Beat Apple, Google ve Amazon in the Race for Audio Dominance olarak da bilinir) uyarlamasıdır.


2011'de bir San Francisco yaz arifesinde, bir yıldan fazla gecikmeden sonra, Spotify'ın dahi çocuk CEO'su Daniel Ek, şirketinin zor kazanılan ABD lansmanını kutladı. Bu anın yaşanmasını engellemek için çok çalışan Steve Jobs'a ait mütevazı tuğla ev sadece on beş dakika ötedeydi.


Apple iPhone ve Android arasındaki teknoloji savaşı kızışmıştı ve Jobs, yazılımında saklanan indirilen müziği Google'a karşı kutsal savaşında temel silah olarak gördü. Ama Spotify savaş hatlarını yeniden çizmişti. İsveçli bir start-up olarak mütevazi bir kökene sahip olan Ek'in platformu, korsanlık ve yasadışı indirme tehdidini kullanarak, kötü şöhrete sahip müzik şirketlerinin onunla anlaşma yapmasını sağlayarak müzik akışı dünyasının zirvesine fırlamıştı.

Garip bir Netflix dizisi! The Playlist - Page 3

Dizide Daniel Ek rolünde Edvin Endre ( Vikings ) , Per Sundin rolünde Ulf Stenberg ( Beartown ) , Petra Hansson rolünde Gizem Erdoğan ( Caliphate ), Andreas Ehn rolünde Joel Lützow ( Gåsmamman ) ve Martin rolünde Christian Hillborg ( The Last Kingdom ) yer alıyor. Lorentzon.

Garip bir Netflix dizisi! The Playlist - Page 4

The Playlist'in yapım durumu nedir ?


Ağustos 2022 itibariyle, Netflix'in The Playlist'inin çekimleri bir süredir tamamlandı. Üretim, Haziran ayından itibaren 2021 yılının ikinci yarısında ağırlıklı olarak İsveç'in Stockholm kentinde gerçekleşti.


Post prodüksiyon Kasım 2021'de başladı.


The Playlist'te kaç bölüm olacak ?


Netflix'in The Playlist mini serisinin birer saatlik altı bölümden oluşacağı doğrulandı.,


The Playlist'in Netflix çıkış tarihi nedir ?


Netflix, The Playlist'in yayın tarihinin 13 Ekim 2022 olacağın doğrulandı. Dizinin tüm bölümleri bir arada yayınlanacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.