Guillermo Del Toro'dan Dr. Frankenstein filmi Netflix'te - Page 1

Netflix, Ağustos 2020'de Guillermo Del Toro ile genel bir anlaşma yaptı ve hizmet için ilk büyük başlıkları Pinokyo ve Kabine of Curiosities oldu. Ancak bu anlaşmadan önce Del Toro, DreamWorks Televizyon dizisi Trollhunters ve sonraki devam filmleri ve Five Came Back üzerinde de çalıştı .


Cabinet of Curiosities için bir yenileme siparişi beklerken, dikkatler haklı olarak yaratıcısından sırada ne olacağına çevrildi.


Son günlerde Guillermo del Toro, yaklaşan projelerinden birinin bir canavar filmi olacağını söyledi.


Variety Awards Podcast'e konuşan del Toro onlara bir sonraki projesi hakkında şunları söyledi:

Guillermo Del Toro'dan Dr. Frankenstein filmi Netflix'te - Page 2

“Bir canavar filmi üzerinde çalışıyorum; Başlığı söyleyemem çünkü değişebilir ve sonunda başka bir şey yapabilirim. Ama şu anda hem yazıyorum hem de tasarlıyorum. Ve son birkaç yıldır bizde. Umarım sıradaki olur ama her şey olabilir.”


İlk olarak 1818'de yayınlanan Frankenstein, onlarca ve yüzyıllardır korku alanında bir ikon haline geldi. Universal Pictures, karakterin telif hakkını yeniden almış olsa da, Frankenstein'ın hikayesi kamu malı .

Guillermo Del Toro'dan Dr. Frankenstein filmi Netflix'te - Page 3

Netflix, Mart 2022'de Elizabeth S. Wrightson'dan Frankenstein'ı seçti.


Bahsedildiği gibi, Oscar Isaac'ın uzun metrajlı filmde rol almak için görüşmelerde olduğu söylendi. Isaac en çok Dune, Disney+'ın Moon Knight , Star Wars filmlerindeki rolleriyle tanınır ve Netflix'in Triple Frontier filminde yer alır .


Elbette Isaac, kısa bir süre önce 8 Aralık'ta Netflix'te yayınlanacak olan Pinokyo'yu seslendirdi.


Guillermo Del Toro, on yıl önce bir Dr. Frankenstein projesine dahil edilmişti.

Guillermo Del Toro'dan Dr. Frankenstein filmi Netflix'te - Page 4

Bu, Del Toro'nun Frankenstein'ın dünyasını veya karakter sevgisini araştırmak istediğini ilk kez duymuyoruz.


Film yönetmeninin evinde canavar olarak Boris Karloff'un büstleri olduğu ve on yıldan fazla bir süredir bir proje geliştirdiği bildiriliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.