Hamish Linklater, Batman'in yeni sesi oldu

Vanity Fair, Amazon Prime'ın yeni dizisi Batman: Caped Crusader'da Batman ve Bruce Wayne karakterlerine Hamish Linklater'ın ses vereceğini açıkladı.

Merhum Kevin Conroy gibi bir yeteneğin yerini doldurmak zor bir iş olmalı. Conroy, Batman: The Animated Series ve Arkham oyun üçlemesi gibi hayranların favorisi olan yapımlarda Batman karakterine hayat veren derin ve kararlı sesiyle tanınıyordu. 2022 yılında hayatını kaybeden Conroy’un ardından Batman karakteri onsuz devam etmek zorunda.

1 Ağustos'ta Amazon Prime'da başlayacak olan yeni bir dizi olan Batman:CapedCrusader, Vanity Fair tarafından açıklandığı üzere, Batman/Bruce Wayne karakterine Hamish Linklater'ın ses vereceğini duyurdu. Linklater, The Big Short ve Midnight Mass gibi filmlerdeki rolleri ve Apple+'daki Manhunt dizisinde Başkan Abraham Lincoln'ü canlandırmasıyla tanınıyor.

Batman: Caped Crusader, 1939'daki orijinal çizgi romanların sanat tarzını yansıtan daha klasik bir dedektif hikayesi olmayı hedefliyor. Linklater’ın karaktere kattığı daha sakin yaklaşım, dizinin tonuna uyum sağlıyor ve Mickey Spillane tarzı bir hikayede Batman’in nasıl işleyeceğini görmek ilginç olacak.

Batman’in kötü adam galerisi olmadan bir Batman filmi veya dizisi tamamlanmış sayılmaz. Şimdiye kadar üç seslendirme sanatçısı açıklandı: Christina Ricci, Catwoman/Selina Kyle'ı, Diedrich Bader, Two-Face/Harvey Dent'i ve Jamie Chung, Harley Quinn’i seslendirecek. IMDb'ye göre, dizide McKenna Grace, Minnie Driver, Gary Anthony Williams, Tom Kenny, John DiMaggio ve Michelle C. Bonilla gibi isimler de yer alacak.

Batman: The Animated Series ve Batman: The Brave and the Bold hayranları, bu dizilerin orijinal yazar ve yaratıcılarından bazılarının yeni Amazon Prime serisine katıldığını duyunca sevinecek. Batman: The Animated Series’in sanatçısı ve ortak yaratıcısı Bruce Timm ve Batman: The Brave and the Bold’un yapımcısı ve yazarlarından James Tucker, Batman: Caped Crusader’ın showrunner'ları ve baş yapımcıları olarak görev alıyor.

Dizinin seslendirme kadrosunda yer alan diğer karakterler ve hikayeler hakkında daha fazla bilgi geldikçe, Batman: Caped Crusader, yeni ve eski Batman hayranları için heyecan verici bir yapım olmaya aday. Conroy’un sesiyle özdeşleşmiş olan Batman karakterinin yeni bir sesle nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu. Amazon Prime’da bu yeni dizinin başarısını görmek için sabırsızlanıyoruz.