Helal olsun! Atatürk dizisi için Netflix ve Amazon Prime devreye girdi!

Disney+'ın Atatürk dizisini yayınlamaktan vazgeçmesi, büyük yankı uyandırmıştı. Gelen tepkiler üzerine farklı platformlar devreye girdi.

Helal olsun! Atatürk dizisi için Netflix ve Amazon Prime devreye girdi!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatının konu alındığı bir dizi, Türkiye'de ve dünya genelinde büyük ilgi uyandırıyor. Ancak dizi, yayın platformları ve içerik üreticileri arasında bazı tartışmalara yol açtı. Son iddialara göre, Netflix ve Amazon Prime Video, Atatürk dizisini kendi platformlarında küresel çapta yayınlamayı planlıyor. Bunun oldukça olumlu bir girişim olduğunu şimdiden söyleyebiliriz.

İbrahim Haskoloğlu'nun Twitter hesabından paylaştığı iddiaya göre, Netflix ve Amazon Prime Video, Disney+'ın Ermeni lobisi baskısı nedeniyle yayınlamadığı Atatürk dizisini global çapta yayınlayacağını öne sürdü. İddia, bu iki büyük platformun söz konusu diziyi kendi platformlarında tüm dünyada yayınlayacaklarını belirtiyor.

Helal olsun! Atatürk dizisi için Netflix ve Amazon Prime devreye girdi!

Netflix ve Amazon Prime Video gibi büyük platformlar, içerik seçimleri konusunda titiz davranırken, siyasi ve tarihsel hassasiyetleri göz önünde bulunduruyor. Bu nedenle, Atatürk dizisinin uluslararası platformlarda yayınlanması, oldukça değerli bir durum. Ayrıca dizinin çok fazla ilgi göreceği ve izleneceği de bir gerçek.

Buna ek olarak söz konusu hamle, Türk kullanıcıları Netflix ve Amazon Prime’a olan ilgilerini de arttırabilir. Oldukça mantıklı olan bu hamle, pek çok kullanıcının bu platformlara sempati duymasını sağlayacaktır.