Filmin kadrosunda Benedict Cumberbatch, Ben Kingsley, Ralph Fiennes ve Dev Patel'in yer aldığı yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosu olacak.


Film, kısa süre önce The French Dispatch'i piyasaya süren ve yedi kez Oscar adayı olan Wes Anderson tarafından yazılıp yönetiliyor. Henry Sugar'ın Harika Hikayesi,  2009 yapımı Fantastic Mr. Fox filminin ardından Dahl'ın ikinci uyarlaması olacak.

Netflix'in bu projeyi henüz resmi olarak duyurmadı ama kısa zamanda açıklama yapmasını bekliyoruz.


Henry Sugar’ın Harika Hikayesi’nin konusu ne?


Film, 1982'de yayınlanan The Wonderful Story of Henry Sugar ve Six More adlı Ronald Dahl kısa öykü koleksiyonuna dayanacak. Adından da anlaşılacağı gibi, içinde yedi kısa hikaye var.

Hikayesi, kendisine nesnelerin arkasını nasıl göreceğini ve geleceği nasıl tahmin edeceğini gösteren bir kitabı çalan Henry Sugar'ı anlatıyor. Hikayede, Mafyanın adamlarından kaçmak, yeni kimlikler oluşturmak için bir Hollywood makyaj sanatçısıyla çalışmak ve dünya çapında yetimhaneler kurmayı planlanmak gibi bir dizi ilginç olaylar yer alıyor.

Hayvanlarla Konuşan Çocuk hikayesi mahsur kalmış bir deniz kaplumbağası ile küçük bir çocuğun göründüğünden daha fazla ortak noktasının olduğu anlatılıyor. Otostopçu , bir anda profesyonel bir yankesicinin mükemmel bir arkadaş olabileceğini kanıtlıyor. Mildenhall Hazinesi - bulunan ve kaybedilen bir fırsatın gerçek bir hikayesi. Kuğu , Peter Watson'a zorbalık yapmaktan hoşlanan Ernie ve arkadaşı Raymond erkekleri hakkında kısa bir hikaye.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.