Inside Out 2 Pixar’a çok para kazandırıyor.

Türkiye’de Ters Yüz 2 ismiyle sinemalarda gösterime giren Inside Out 2, gişede önemli bir başarı elde etti.

Pixar'ın Inside Out 2 (Ters Yüz 2) filmi, geçen hafta sonu gişede ABD’de 155 milyon $ ve dünya genelinde yaklaşık 300 milyon $ gelir elde ederek büyük bir başarı yakaladı. Bu başarı, yaz sezonuna yeni bir soluk getirirken, sinema sektörü için de olumlu bir mesaj verdi. Pazartesi günü de filmin etkisi devam etti ve dünya genelinde 22.4 milyon $ gelir elde edildi. Bu rakam, yazın başında Furiosa: A Mad Max Saga'nın hafta sonunda elde ettiği 26.3 milyon $ gelirden sadece birkaç milyon $ düşük. Bu Pazartesi rakamı, Pixar'ın en iyi ikinci Pazartesi geliri oldu ve yalnızca Incredibles 2'nin 23.6 milyon $ gelirinin gerisinde kaldı. Eğer Inside Out 2, Incredibles 2 ile benzer bir performans sergilemeye devam ederse, ikinci hafta sonunda 80.3 milyon $ gelir elde edebilir ve bu, öngörülen aralığın üst sınırında yer alır. Ancak, ikinci haftasında Incredibles 2, Universal'ın dev yapımı Jurassic World: Fallen Kingdom ile rekabet ediyordu ve 148 milyon $ açılış yapmıştı. Bu hafta sonu Inside Out 2 için önemli bir rakip olmadığı için, animasyon filminin performansını sürdürmesi halinde dokuz haneli rakamlar veya buna yakın bir gelir elde etmesi mümkün görünüyor.

Uluslararası alanda da Inside Out 2'nin güçlü bir performans sergilemesi bekleniyor. Açılış haftası sonunda Birleşik Krallık/İrlanda'da 14.3 milyon $ elde eden film, bu pazarda Barbie'den bu yana en büyük açılışı yaptı. Bu ivme ile Pixar'ın devam filminin, hafta sonu bitmeden globalde yarım milyar $ barajını aşması bekleniyor. Türkiye’de 14 Haziran’da gösterime giren film 19-21 Haziran tarihleri arasında Fransa, İtalya, İspanya, Brezilya ve Çin gibi büyük pazarlarda da gösterime girdi. Japonya ise, ilk Inside Out filminde 32.8 milyon $ ile en büyük ikinci pazar olmuştu (Birleşik Krallık 59.4 milyon $ ile birinciydi) ve Japonlar bu devam filmi için 1 Ağustos'a kadar beklemek zorunda kalacaklar.

Başarılı oyuncu Gupse Özay, 9 senenin ardından ‘Üzüntü’yü yeniden seslendirmek üzere mikrofon başına geçerken, filme yeni eklenen ‘Kaygı’ karakterini Aslı İnandık canlandıracak. Eğer çocuğunuzla ilk filmi izlemediyseniz şimdi tam zamanı. Üstelik devam filmini sinemada izleme şansınız da var.