“Jeanne du Barry” Johnny Depp Netflix Filmi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 1

İlk olarak Ocak 2022'de duyurulan filmin yönetmenliğini Maiwenn üstleniyor. Senaryo Maiwenn tarafından Teddy Lussi-Modeste ile birlikte yazılmıştır. Jeanne du Barry , Maïwenn'in Cannes 2011 Jüri Ödülü sahibi Polisse'den sonra bugüne kadarki altıncı uzun metrajlı ve en iddialı yapımı. Film aynı zamanda 'La Favourite' olarak da bilinir.


Bloomberg ilk olarak Netflix'in filmi Temmuz 2022'de taşıyacağını duyurdu. Çıkışa göre yapımcılar, yapımcının filmin haklarını satın almasını, yapımın finansmanına yardımcı olmak için kullanacak. Netflix, aksi takdirde resmin yapımında yer almayacak.


Pascal Caucheteux ve Grégoire Sorlat'ın Why Not'u IN2 ve France Télévisions ile yapımcı olarak başrolde. İşte Netflix'ten Jeanne du Barry hakkında bildiğimiz her şey .

“Jeanne du Barry” Johnny Depp Netflix Filmi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 2

Jeanne du Barry'nin konusu nedir?


İşte filmin özeti:


Kültüre ve zevke aç, işçi sınıfından genç bir kadın olan Jeanne, sosyal merdivenin basamaklarını birer birer tırmanmak için zekasını ve cazibesini kullanır. Fahişe olarak statüsünden habersiz olan Kral Louis XV'in gözdesi olur ve onun aracılığıyla hayata karşı iştahını yeniden kazanır. Delicesine aşık olurlar. Tüm görgü ve görgü kurallarına rağmen Jeanne, gelişinin mahkemeyi skandallaştırdığı Versailles'e taşınır…

“Jeanne du Barry” Johnny Depp Netflix Filmi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 3

Netflix'ten Jeanne du Barry'nin başrol oyuncu kadrosu, ünlü Fransız aktris ve filmin yönetmeni Maïwenn'den oluşuyor .


Depp,  bu yılın başlarında üstesinden geldiği bazı son engellerin ardından ilk büyük rolü olacak. ( kazandığı Amber Heard davasından bahsediyoruz.)


Duruşmadan bu yana aktörün popülaritesinin “ düştüğüne ” dair raporlar olduğu düşünüldüğünde, bu Depp'in kariyerinin geleceği açısından büyük bir turnusol olacak .


On the Wild , aşağıda görüldüğü gibi, Depp'in kral olarak ilk bakışını da paylaştı.

“Jeanne du Barry” Johnny Depp Netflix Filmi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 4

Maiwenn ve Depp'e uzun kariyeri boyunca sayısız ikonik Fransız filminde çalışmış Fransız sinema efsanesi Pierre Richard'ın yanı sıra açıklanmayan rollerde Louis Garrel, Melvil Poupaud, Benjamin Lavernhe, Pascal Greggory ve Noemie Lvovsky de katılacak.


Jeanne du Barry'nin üretim durumu nedir ?


Netflix'ten Jeanne du Barry'nin prodüksiyonu şu anda Fransa'da yapılıyor. Çekim yerlerinden biri, Fransa'nın Paris kentindeki ikonik Versailles'den başkası değil, bu da prodüksiyonun özgün ve güzel mekanlar elde etmek için hiçbir masraftan kaçınmadığını gösteriyor. Çekimler 26 Temmuz 2022'de başladı ve 11 Ekim 2022'de tamamlanması bekleniyor.


Jeanne du Barry'nin Netflix çıkış tarihi nedir ?


Netflix, Jeanne du Barry'nin çıkış tarihini açıklamadı, ancak Temmuz 2022 üretim başlangıcı göz önüne alındığında, filmin 2023'ün ikinci yarısında bir tarihte flamada yayınlanmasını beklemeliyiz. Yukarıda bahsedilen Bloomberg raporu, 2023 çıkış tarihini doğrulamaktadır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.