Kraliçe II. Elizabeth'in ölümünün ardından “The Crown” Netflix'te tekrar popüler oldu - Page 1

Şüphesiz duyduğunuz gibi, Kraliçe II. Elizabeth 8 Eylül'de 96 yaşında öldü.   Onun ölümü, hükümdarın Birleşik Krallık Kraliçesi ve diğer İngiliz Milletler Topluluğu krallıkları olarak 70 yıllık saltanatını sona erdirdi.


Haberleri takip eden çeşitli olayların 24 saat yayınlandığını gördük ve açıkçası birçok insan Netflix'te The Crown'u ilk kez yeniden izlemeye başladı.


Netflix dizisi 2016'da başladı ve o zamandan beri dört sezon yayınlandı ve iki sezon daha yolda. Gösteri, amcasının tahttan feragat etmesinden Kraliçe Elizabeth'in taç giyme törenine ve son 7 yılda Kraliyet Ailesinin iniş çıkışlarına kadar Kraliçe'nin tüm saltanatını belgelemeye çalıştı.


The Crown dizisinin baş yapımcısı Peter Morgan, diziyi Kraliçe Elizabeth'e bir "aşk mektubu" olarak nitelendirdi.

Kraliçe II. Elizabeth'in ölümünün ardından “The Crown” Netflix'te tekrar popüler oldu - Page 2

The Crown, Netflix'in Global Olarak En İyi 10'una geri döndü


Netflix'in en iyi 10 verileri, dizinin sadece Birleşik Krallık veya Amerika Birleşik Devletleri'nde değil, her yerde ilk 10'da yeniden canlandığını gösteriyor.


FlixPatrol , dizinin şu anda dünya çapında Netflix bölgelerinde 72 ilk 10'da yer aldığını öne sürüyor. Gösteri 11 Eylül'de Ukrayna'da 1 numaraya ve Bulgaristan, İtalya ve Malta'da 2 numaraya ulaştı.


Başka ülkelerde, gösteri Amerika Birleşik Devletleri'ndeki dördüncü en büyük TV dizisi ve Birleşik Krallık'taki en büyük üçüncü TV dizisidir.


11 Eylül itibarıyla dizi, Netflix'te Cobra Kai , Devil in Ohio ve Diary of a Gigolo'nun ardından dünya genelinde dördüncü en büyük TV dizisi oldu .

Kraliçe II. Elizabeth'in ölümünün ardından “The Crown” Netflix'te tekrar popüler oldu - Page 3

The Crown'un 5. Sezonu Kasım 2022'de geliyor ve 6. sezonun çekimleri durduruldu.


Yeniden canlanma haberi, The Crown'un beşinci sezonunun Netflix'e gelmesinden sadece birkaç ay önce geldi. Henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı, ancak Kasım 2022'de bekleniyor.


Yeni sezon, zaman geçtikçe bir kez daha yenilenmiş bir oyuncu kadrosu görecek. Bu, gösterinin ömründeki üçüncü yenileme olacak.

Kraliçe II. Elizabeth'in ölümünün ardından “The Crown” Netflix'te tekrar popüler oldu - Page 4

Haberleri takiben Hollywood esnafına göre, The Crown'un 6. Sezonu çekimleri durdurdu .


Son olaylardan önce, hükümdar ölürse Netflix dizisi için planların yapıldığı bildirildi . İçeridekiler, The New York Post'a bu yılın başlarında, "En az bir hafta boyunca üretimdeysek çekimler derhal durdurulacak" diyerek, "Ne zaman yeniden başlayacağımız konusunda da birçok tartışma olacak" dedi.


Son zamanlarda Netflix, Rufus Kampas ve Ed McVey'in Prens William'ı, Meg Bellamy'nin ise ilerleyen bölümlerde Kate Middleton'ı canlandıracağını duyurdu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.