“Leopard” Netflix Dizisi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 1

Yönetmen Tom Shankland , Salina Prensi ve ailesinin dünün ve bugünün İtalya'sının hikayesi olan bu klasik hikayeye modern bir yorum getirecek. 1-2-3-6. bölümleri yönetecek olan Shankland'a sette yönetmenler Giuseppe Capotondi (4. bölüm) ve Laura Luchetti (5. bölüm) eşlik edecek. Dizi, aynı zamanda yaratıcı ve baş yapımcı olan Richard Warlow tarafından Benji Walters ile birlikte yazılmıştır.


Görüntü yönetmeni Nicolaj Bruel, kostüm tasarımları Carlo Poggioli ve Edoardo Russo'ya ait .


İlk olarak Mayıs 2022'de Roma'da yeni bir Netflix ofisinin duyurulmasıyla duyurulan altı bölümlük dizinin yapımcılığını Indiana Production adına Fabrizio Donvito, Daniel Campos Pavoncelli, Marco Cohen ve Benedetto Habib, Will Gould, Frith Tiplady ve Moonage Pictures için Matthew Read.

“Leopard” Netflix Dizisi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 2

Moonage Pictures, kısa bir süre önce buharlı İngiliz dizisi Obsession'ı hizmete sunmuş olan Netflix ile sık sık işbirliği yapıyor ve yaklaşan Netflix projeleri arasında The Gentlemen (Guy Ritchie filminin bir yan ürünü) ve yakın zamanda yapımı tamamlanan Bodies yer alıyor.


The Leopard'ın konusu nedir?


Birçok kişinin Giuseppe Tomasi di Lampedusa tarafından tüm zamanların en büyük İtalyan romanlarından biri olarak kabul edilen romanına dayanan Leopar , 1860'ların Sicilya devriminin zemininde geçen göz kamaştırıcı derecede duygusal bir destan. İşte orijinal The Leopard'ın özeti :

“Leopard” Netflix Dizisi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 3

"Sicilya, 1860'ta Risorgimento'nun kargaşasında mücadele ederken, Salina Prensi ailesine ve mülküne hükmediyor, bu kargaşaların bile geçeceğine inanıyor. Kendi hayatını riske atarak isyancılara katılan yeğeni Tancredi gibi gençlerin idealizmiyle ya da mafya suçlularının yeni ortaya çıkan gücünü pohpohlayarak değişime ayak uyduran kaba bir adam olan Sedara gibi adamların hırslarıyla uzlaşmadı. Don Fabrizio'nun yanında, onun zekasını ve öngörüsünü paylaşan, en sevdiği kızı Concetta kalır. Gücün ve soyun adının hayatta kalmasını sağlamak için onun mutluluğu eninde sonunda feda edilecek.”

“Leopard” Netflix Dizisi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey - Page 4

Yukarıda bahsedildiği gibi, Netflix versiyonu, bu hikayenin modern bir günde geçen modern bir yeniden tasavvuru olacak.


The Leopard'da kimler rol alıyor ?


The Leopard'ın oyuncu kadrosu :


Kim Rossi Stuart (Don Fabrizio Corbera, Salina Prensi)


Benedetta Porcaroli (Concetta)


Deva Cassel (Angelica Sedara)


Saul Nanni (Tancredi Falconeri).


Diğer oyuncular arasında Paolo Calabresi , Francesco Colella , Astrid Meloni ve Greta Esposito yer alıyor .


The Leopard kaç bölüm olacak ?


Netflix'in The Leopard'ı sınırlı bir dizidir ve birer saatlik 6 bölümden oluştuğu onaylanmıştır.


The Leopard'ın üretim durumu nedir ?


Netflix'in The Leopard mini dizisinin prodüksiyonu 27 Nisan 2023'te İtalya'da başladı. Çekimlerin 9 Eylül 2023'te Palermo, Syracuse, Katanya ve Roma'da tamamlanması bekleniyor.


Netflix, yapımın Netflix Italia Twitter hesabında bir marka tanıtımıyla başladığını doğruladı:


The Leopard'ın Netflix çıkış tarihi nedir ?


Netflix, The Leopard'ın resmi çıkış tarihini açıklamadı, ancak Eylül 2023'teki bitiş tarihi göz önüne alındığında, 2024'ün ortaları-geçleri gibi bir çıkış tarihi tahmin ediyoruz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.