Alice Oseman'ın çizgi roman uyarlaması Heartstopper'ın merakla beklenen vizyon tarihi hızla yaklaşıyor! Yeni romantik genç LGBTQ+ draması , 22 Nisan Cuma gününden itibaren Netflix'te yayınlanmaya hazır olacak ve parlayan eleştirmen incelemeleri göz önüne alındığında kesinlikle izleyiciler arasında bir hit olacak .

Heartstopper , hemcinsi olan sınıf arkadaşı ile tanışır ve kısa sürede bu arkadaşlık daha fazla bir şeye dönüşür. Hikaye, Nick Nelson ( Kit Connor ) ve Charlie Spring'i ( Joe Locke ) iki gencin duygusal ilişkilerini takip ediyor. Yaklaşan diziyi merak ediyor ve arkadaşlarınızı ve meslektaşlarınızı bilginizle etkilemek istiyorsanız, Heartstopper'ın nerede çekildiğini ve aşağıdaki yapımla ilgili bu beş eğlenceli gerçeği kontrol mutlaka okuyun.

Heartstopper nerede çekildi?


Popüler çizgi roman serisine dayanan sekiz bölümlük gösterinin tamamı İngiltere'de çekildi. Daha spesifik olarak, IMDb'ye   göre İngiltere, Kent'in Canterbury semtindeki bir sahil köyü olan Herne Körfezi'nde ve çevresinde çekilen sahneleri mevcut. Çekimler Nisan 2021'in sonlarında gerçekleşti ve Haziran 2021'e kadar devam etti.

Eğlenceli gerçek 1 – Dizide gerçek genç oyuncular kullanılıyor!


Guardian'dan bir makaleye göre , yapımcılar gençlik deneyimini "daha gerçekçi bir şekilde tasvir etmek" istedikleri için Kit Connor ve Joe Locke'a Nick ve Charlie rolleri için zor bir seçim yapıldı. Bu, Alice Oseman'ın da çok güçlü bir şekilde hissettiği bir şey.


Eğlenceli gerçek 2 – Hearstopper serisi gerçek hayattan uyarlanmıştır!


Alice Oseman, Sean Z ile bir makalesinde , dizi için kendi hayatından ilham aldığını açıkladı.


Alice, Mayıs 2021 röportajında , "Genellikle benim için, cinsel yönelimim ve  bir kişi olarak kişisel deneyimimin unsurlarından ilham alıyor" dedi .


"Heartstopper'ın çoğu kendi hayatımdan geliyor - ben de İngiltere'nin güneydoğusundaki muhafazakar bir kasabada tek cinsiyetli bir dilbilgisi okuluna gittim ve Heartstopper dünyası ve içindeki insanlar hayatın nasıl bir şey olduğundan bunu diziye ilham olarak kullandım.”


Eğlenceli gerçek 3 – Hearstopper, diğer Alice Oseman romanlarıyla aynı evrende!


Heartstopper Wiki'ye göre, web çizgi roman dizisi  Solitaire'in (2015) “olaylardan 8 ay önce” başlıyor . Ve, Radio Silence (2017) ,  I Was Born for This (2018) ve  Loveless (2022) olarak “aynı evrende geçiyor”  .

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.