Matilda: The Musical sonunda Netflix'e geliyor! - Page 1

Matilda, Matthew Warchus tarafından yönetilen ve yazar Dennis Kelly'nin aynı adlı sahne müzikaline dayanan yeni bir Netflix Orijinal müzikali.


Tanınmış bir komedyen ve müzisyen olan Tim Minchin de filmin müziklerini besteleyecek.

Matilda: The Musical sonunda Netflix'e geliyor! - Page 2

Matilda'nın yapımcılığını üstlenen Working Title Films. Stüdyo, Billy Elliot , Les Miserables ve son zamanlarda kötü şöhretli Cats film uyarlaması gibi diğer müzikallerin yapımıyla ünlüdür .


Netflix'in şu anda üzerinde çalıştığı birçok Roald Dahl uyarlamasından biri ve Taika Waititi'nin bir animasyon dizisini de içeriyor.


Matilda Netflix'e ne zaman  geliyor?


Önceden Matilda'yı 2021'de Netflix'te görmeyi bekliyorduk ancak Playbill'e göre Matilda'nın şimdi Aralık 2022'de yayınlanması planlanıyor.

Matilda: The Musical sonunda Netflix'e geliyor! - Page 3

Müzikal, 2 Aralık 2022'de İngiltere ve İrlanda'daki sinemalarda gösterime girecek. Bu arada Netflix, filmi dünyanın belirli bölgelerinde orijinal olarak yayınlayacak.


Matilda'nın konusu nedir ?


Matilda, genç, yetenekli ve inanılmaz derecede zeki, beş buçuk yaşında, ailesinin aptallığıyla mücadele ediyor.


Okulda, Matilda sevimli Bayan Honey ile arkadaş olur ve sonunda entelektüel hünerini göstermeyi başarır. Ne yazık ki, okul, öğrencilere sert cezalar vermekten gurur duyan zalim Bayan Trunchbull tarafından yönetiliyor. Matilda telekinetik güçler geliştirdiğinde, Bayan Honey'den yardım ister ve Bayan Trunchbull'u durdurmak için birlikte çalışırlar.

Matilda: The Musical sonunda Netflix'e geliyor! - Page 4

Matilda: The Musical oyuncuları kimlerdir ?


Daha önce, bir erkek oyuncu kadrosunun bir Matilda yapımında Crunchem Hall İlkokulu'nun kötü müdiresi Bayan Trunchbull rolünü canlandırması gelenekti. Ancak, Emma Thompson daha önce rol alan Ralph Fiennes'in yerini aldığından film uyarlaması için bu değişecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.