“Myron Bolitar” Harlan Coben Netflix Dizisi: Şimdiye kadar bildiklerimiz - Page 1

Coben'in Son Tarih'e açıkladığı gibi , şu anda ekli yazar ve yönetmen yok ve kendisi de yazı ekibinde olup olmayacağından tam olarak emin değil. Yine de, Netflix ile olan bu ortaklık hakkında yorum yaptı:


Myron Bolitar benim için değerlidir. 34 kitap yazdım, bunların üçte biri Myron Bolitar'ı içeriyordu; o benim en değerli varlığım ve şimdi Netflix kitaplığında olduğu için gerçekten mutluyum, böylece bunu düzeltmek için çok çalışabiliriz. The Stranger veya Stay Close gibi bir hikayeyi başka bir ülkeye taşımak daha kolay. İnsanların tekrar tekrar okuduğu bir dizi karakteri olan Myron biraz daha özen gösteriyor ve Amerika'da olması gerekiyor. Bu yüzden buna başlayacağım için çok heyecanlıyım.

“Myron Bolitar” Harlan Coben Netflix Dizisi: Şimdiye kadar bildiklerimiz - Page 2

Harlan Coben'in Myron Bolitar kitap serisi, eski bir NBA oyuncusu ve spor menajeri olan ünlü karakterin hikayesini anlatıyor. Dizi şu ana kadar 11 romanı kapsıyor ve Netflix'in bunları en baştan uyarlamaya başlaması mantıklı olacaktır. Netflix'in her sezon iki kitabı The Sandman'e benzer şekilde düzgün bir şekilde birbirine bağlayarak deneyip uyarlaması da mümkündür.


Uzun boylu, kendini beğenmiş, eski bir NBA basketbol yıldızı olan Myron, basketbol kariyerini kırılan bir dizinden sonra spor menajeri oldu. Büyük kalbi ve cömert tavrı, çoğu zaman çözülmesi gereken sorunları olan müşterileri için dedektifi oynamasına yol açar. Myron'ın meslektaşı Esperanza ve milyarder en yakın arkadaşı Win, ona davalarında sık sık yardım ederler. (Kim bir milyarder en iyi arkadaşı istemez ki?) Ayrıca kendi genç yetişkin dizisi olan Mickey adında bir yeğeni var. (Amcası Myron da yardım etmek için ara sıra uğrar.)

“Myron Bolitar” Harlan Coben Netflix Dizisi: Şimdiye kadar bildiklerimiz - Page 3

Myron Bolitar'da kimler rol alıyor ?


Kasım 2022 itibariyle, Netflix'in Myron Bolitar dizisine bağlı oyuncu kadrosu bulunmamaktadır. Muhtemelen önümüzdeki aylarda daha fazlasını öğreneceğiz. Aklında herhangi bir oyuncu olup olmadığı sorulduğunda yazar Harlan Coben, olmadığını söyledi:


"Yapmıyorum. Dürüst olacağım, bu benim için her zaman zor bir şey olmuştur. Sıradan bir karakterle - İspanya'da Matt'i Mario Casas, Richard Armitage'ın canlandırdığı Adam'ı veya Cassie'yi oynayan Cush Jumbo'yu oynadım - bu insanları değiştirebilirim. Myron çok daha zor çünkü insanlar onun nasıl göründüğüne dair kesin bir fikre sahip. Yani aslında hiçbir oyuncu gerçekten akla gelmiyor. Yıllar önce Myron'ı bir filme çevirmeyi düşünmüştüm ve o dönemin tüm büyük ünlü film yıldızlarından bahsediyorlardı. Hepsi harika yetenekli ama ben o adamı Myron olarak göremiyorum gibiydim. Bu yüzden çok zor olacak. Netflix'in oyuncu seçimi konusunda dünyayı didik didik edeceğinden ve bizim için mükemmel kişiyi bulacağından eminim."

“Myron Bolitar” Harlan Coben Netflix Dizisi: Şimdiye kadar bildiklerimiz - Page 4

Myron Bolitar'ın yapım durumu nedir ?


Şu anda Netflix'in Myron Bolitar dizisi, senaryoların bile bulunmadığı çok erken geliştirme aşamasında. Üretime girmeleri epey zaman alacak ve bu da 2023'te gerçekleşebilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.