Netflix “Clusterf**k: Woodstock '99” belgeselini yayınlamaya hazırlanıyor - Page 1

Woodstock '99'un hikayesi birçok kişi tarafından iyi bilinir, özellikle de orada bulunanlar ve şimdi 2 Ağustos 2022'de tüm dünyada Netflix'te yayınlanacak olan Clusterf**k: Woodstock '99 adlı belgeselle onu yeniden yaşayabilirsiniz.


Yıllar boyunca birçok festival gibi, hırsları büyüktü ama icra eksikti. Kendisini, tarihi bir başarı olarak düşen ve ona rakip olacak bir kadroya sahip olan 1969 Woodstock'a dayanıyordu. Metallica, Rage Against the Machine, Limp Bizkit, The Chemical Brothers, Red Hot Chilli Peppers, Jewel, Everlast ve Dave Matthews Band her şey yolundaydı.

Netflix “Clusterf**k: Woodstock '99” belgeselini yayınlamaya hazırlanıyor - Page 2

Yangınlar, vandalizm, çevre felaketleri, şiddet, cinsel saldırı, yağma ve vandalizm, olayın birçok kişi tarafından felaket olarak görülmesine neden oldu.


Netflix'in Woodstock '99 hakkındaki belgeseli ilk olarak Eylül 2020'de neler bekleyebileceğimize dair kısa bir genel bakışla ortaya çıktı.


Belgesel, Netflix'in Don't F**k with Cats  and  Fear City: New York vs. The Mafia adlı yapım şirketi Raw adlı yapımların yapımcılarından geliyor.

Netflix “Clusterf**k: Woodstock '99” belgeselini yayınlamaya hazırlanıyor - Page 3

“Dizi, Woodstock '99'u yaratan kültürün derinliklerine inecek ve “üç günlük barış, sevgi ve müzik”in nasıl alevler içinde kaldığını anlatacak. Görülmemiş arşiv görüntüleri ve sahne arkasındaki, sahnelerdeki ve kalabalıklardaki insanların samimi tanıklıklarını içeren dizi, bir nesil için kültürel manzarayı şekillendiren önemli bir müzikal anın anlatılmamış hikayesini anlatmayı amaçlıyor.”

Netflix “Clusterf**k: Woodstock '99” belgeselini yayınlamaya hazırlanıyor - Page 4

Netflix, belgeselden neler bekleyebileceğimize dair kısa bir özet ve birkaç ilk bakış görüntüsü sağladı:


“Woodstock 1969, barış ve müzik sözü verdi, ancak '99'daki canlanma günleri öfke, isyan ve gerçek zarar verdi. Neden olaylar bu kadar korkunç bir şekilde yanlış gitti?”

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.