Netflix çok ciddi hazırlıklar yapıyor! Sıradaki Türkiye Süper Lig maçları olabilir!

Netflix, son birkaç aydır golf ve tenis sergi etkinlikleriyle canlı spor denemeleri yapıyor. Şirket, canlı yayın yetenekleri açısından bugüne kadarki en büyük testi duyurdu: YouTuber (ve profesyonel boksör) Jake Paul ile eski dünya ağır siklet şampiyonu Mike Tyson arasındaki boks maçı.

Netflix çok ciddi hazırlıklar yapıyor! Sıradaki Türkiye Süper Lig maçları olabilir!

Dövüş birçok nedenden dolayı gösteriye dönüşecek. Her iki dövüşçü de yıldız gücünü masaya getiriyor. Aralarında 30 yaş fark var. 9-1'lik rekoruna rağmen Paul'un elit bir dövüşçü olarak tanımlanması pek mümkün değil. Tyson, tüm zamanların en iyi ağır sıkletlerinden biri olarak kabul edilse de 19 yıl önce emekli oldu ve o tarihten bu yana yalnızca iki maçta mücadele etti. Paul'un ikinci maçı, Tyson'ın 2020'de Roy Jones Jr.'a karşı oynadığı son maçın alt kartındaydı.

Netflix, Netflix Cup (golf etkinliği) veya Netflix Slam (yakın zamanda düzenlenen bir tenis sergisi) için izlenme rakamlarını yayınlamadı. Ancak dövüş sporları yüksek izlenme oranı sağlıyor; bu da Netflix'in altyapısının şu ana kadarki diğer canlı etkinliklere kıyasla daha fazla eş zamanlı yayını yönetmesi gerekeceğini gösteriyor.

Netflix çok ciddi hazırlıklar yapıyor! Sıradaki Türkiye Süper Lig maçları olabilir! - Resim : 1

Netflix çok ciddi hazırlıklar yapıyor! Sıradaki Türkiye Süper Lig maçları olabilir!

Şirket, geçtiğimiz yıl içinde Chris Rock özel komedisi, SAG Ödülleri ve David Chang ile haftalık yemek pişirme programı da dahil olmak üzere başka canlı etkinliklerle de ilgilendi. Ancak şirket geçmişte canlı yayınlarda sorunlarla karşılaşmıştı; teknik sorunlar nedeniyle canlı Love is Blind buluşması planlarından vazgeçmek zorunda kalmıştı.

Netflix'in şimdiye kadarki en iddialı spor (yani spora bitişik) projesine başlamadan önce canlı yayın yeteneklerinin düzgün olduğundan emin olmak için yaklaşık dokuz ayı var. Ocak ayından itibaren Netflix, ABD'deki amiral gemisi programı Raw da dahil olmak üzere birçok pazarda WWE'nin haftalık canlı şovlarına ev sahipliği yapacak.

Asıl bomba ise Netflix'in maç yayınları için hazırlık yapması. Kim bilir belki de yakın gelecekte Türkiye Süper Ligi maçlarını Netflix'ten izleme şansı bulabiliriz.