Netflix dizisi “One Hundred Years of Solitude” hakkında her şey - Page 1

Proje ilk olarak Mart 2019'da duyuruldu ve üç yıllık sessizliğin ardından aktif gelişime geri döndü.


Dizinin yürütücü yapımcılığını Marquez'in oğulları Rodrigo Garcia ve Gonzalo García Barcha üstlenecek. Dizi için şunları söylediler:


“Dizilerin şu anki altın çağında, yetenekli yazarlık ve yönetmenlik seviyesi, sinematik içerik kalitesi ve yabancı dillerdeki programların dünya çapındaki izleyiciler tarafından kabul edilmesiyle, olağanüstü küresel dünyaya bir uyarlama getirmenin daha iyi bir zamanı olmazdı.. Netflix'i ve film yapımcılarını bu girişimde desteklemekten heyecan duyuyoruz ve nihai ürünü görmek için sabırsızlanıyoruz."

Netflix dizisi “One Hundred Years of Solitude” hakkında her şey - Page 2

Yüzyıllık Yalnızlık'ın konusu nedir ?


Yukarıda bahsedildiği gibi, Netflix'in YüzyıllıkYalnızlık, Gabriel García Márquez'in uluslararası üne sahip 1967 tarihli aynı adlı romanının ilk uyarlamasıdır.


Yedi kuşağın destansı bir hikayesi.Postkolonyal 1820'lerden 1920'lere kadar yüz yıllık çalkantılı Latin Amerika tarihini de kapsayan Buendia ailesi. Patrik José Arcadio Buendia, bir bataklığın ortasında ütopik Macondo şehrini inşa ediyor. Başta müreffeh olan kasaba, Çingeneleri ve sahtekarları cezbeder - aralarında yazarın vekili olan eski yazar Melquíades de vardır. Yaklaşık beş yıl süren tropik bir fırtına kasabayı neredeyse yok eder ve beşinci Buendia nesline kadar, fiziksel çöküntü, ailenin ahlaksızlığıyla eşleşir. Bir kasırga sonunda şehrin tüm izlerini siler.

Netflix dizisi “One Hundred Years of Solitude” hakkında her şey - Page 3

Yüzyıllık Yalnızlık'ın kadrosunda kimler var ?


Temmuz 2022 itibariyle, Netflix'in Yüzyıllık Yalnızlık için hiçbir oyuncu kadrosu açıklanmadı, ancak geliştirme devam ederken, yakında öğreneceğiz.


Yüzyıllık Yalnızlık'ın yapım durumu nedir ?


Netflix'in Yüz Yıllık Yalnızlık hala aktif olarak geliştirilme aşamasındadır, yani senaryo şu anda yazılmakta ve prodüksiyon öncesi takip edilerek revize edilmektedir. Production Weekly'deki bir listeye göre çekimler Kolombiya'da yapılacak .


Yüzyıllık Yalnızlık hangi dilde olacak ?


Netflix'in Yüzyıllık Yalnızlık’ı yalnızca İspanyolca olacak, çünkü yazar Gabriel Garcia Marquez'in dizinin yalnızca İspanyolca olarak uyarlanabileceğine inandığı için dizinin geliştirilmesinin ilk etapta başladığı koşullardan biri buydu. Oğulları ayrıntılı olarak:


"Babamız on yıllardır film haklarını Cien Años de Soledad'a satmak konusunda isteksizdi çünkü uzun metrajlı bir filmin zaman kısıtlamaları altında yapılamayacağına ya da İspanyolca dışında bir dilde çekmenin adil olmayacağına inanıyordu. ”


The New York Times'a göre, 2014'te 87 yaşında vefat eden Márquez, yıllar içinde bunu beyaz perde için geliştirmek üzere birçok teklif aldı, ancak bir İspanyolca uyarlaması yapma konusunda kesin bir taahhütte bulunmadan, bunların çoğu "olmayan" olarak değerlendirildi.”

Netflix dizisi “One Hundred Years of Solitude” hakkında her şey - Page 4

Yüzyıllık Yalnızlık kaç bölüm olacak ?


Netflix, bu dizinin kaç bölümden oluşacağını açıklamadı, ancak bugünlerde olağan Netflix standardı olduğu için altı ila sekiz arası iyi bir tahmin olur.


Netflix'in Yüzyıllık Yalnızlık'ın çıkış tarihi nedir ?


Netflix, Yüzyıllık Yalnızlık için herhangi bir tarih açıklamadı, ancak çok erken geliştirme aşaması göz önüne alındığında, muhtemelen yalnızca 2023'ün sonunu veya daha büyük olasılıkla 2024'ün çıkış tarihini bekleyebiliriz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.