Netflix hit programlarından daha fazlasını oyuna dönüştürecek

Netflix, mobil oyun tekliflerini genişletmek için hamle yapıyor. Wall Street Journal'ın bir haberine göre, aboneler yakında Squid Game ve Wednesday gibi Netflix tarafından hazırlanan daha fazla programın mobil oyunlara dönüştürüldüğünü görecek.

Netflix hit programlarından daha fazlasını oyuna dönüştürecek

Mobil oyun Netflix için tamamen yeni olmasa da hala şirketin iş modelinde kendine yer bulmaya çalışıyor. Şu anda Netflix uygulaması, kullanıcılardan platformda oynayabileceğiniz uygulama mağazasında Exploding Kittens: The Game veya Ghost Detective gibi oyunları indirmelerini ve oynamalarını istiyor. Ancak sonunda Netflix aboneleri oyunları doğrudan akıllı TV'lerinde ve bilgisayarlarında oynayabilecek. Yayın devinin oyun sektörüne yönelik bu hamlesinden önce, şirketin yakın zamanda iOS cihazları için, oyuncuların telefonlarını eşleştirilmiş bir TV ile oyun kumandası olarak kullanmalarına olanak tanıyan özel bir denetleyici uygulaması yayınlaması geldi.

Netflix, başından beri hiçbir zaman oyunları için ek ücret talep etmedi. Telefonunuzda oynamak için yalnızca bir aboneliğe ihtiyacınız var. Bunun yakın gelecekte değişip değişmeyeceğini bilmesek de Netflix'in popüler dizilere dayalı oyunlar yapmaya odaklanması, özellikle sezonlar arasında bu oyunlara olan ilginin korunmasına yardımcı olabilir.

Netflix hit programlarından daha fazlasını oyuna dönüştürecek

Şu an itibariyle Netflix, platformunda 70'ten fazla oyun sunuyor ve bunu 2023'ün sonuna kadar daha da genişletmeyi planlıyor. WSJ'ye göre Netflix, Classic Solitaire gibi diziyle ilgili olmayan oyunların lisansını almaya devam edecek.

Şirketin mobil oyunlarla ilgilenmeye başlamasının üzerinden iki yıldan az bir süre geçti ancak Netflix şimdiden bağımsız yayıncılık alanında bir oyuncu haline geldi. Ve şirketin popüler şovlara dayalı oyunlar geliştirme sözünü yerine getirdiğini gördük.