Dijital Video Platformu

Netflix için tehlike çanları çalıyor! Bunu kimse beklemiyordu

Netflix'in oyun pazarına girişi yavaş bir başlangıç ​​yaptı. Apptopia tarafından CNBC adına gerçekleştirilen bir analize göre, akış devinin oyunları toplamda 23,3 milyon kez indirildi ve günlük ortalama 1,7 milyon kullanıcıya ulaştı.

Netflix için tehlike çanları çalıyor! Bunu kimse beklemiyordu

 Başka bir deyişle, Netflix'in 221 milyon müşterisinin %1’den azı aboneliklerine dahil olan oyunlardan yararlanıyor.

Netflix, Engadget'ın yorum talebine henüz yanıt vermiş değil. Geçmişte şirket, oyun bölümünün hemen karlı olmasını beklemediğini belirtmişti. Netflix COO'su Greg Peters, şirketin geçen yıl dördüncü çeyrek kazanç çağrıları sırasında yatırımcılara “Deneysel olacağız ve bir sürü şey deneyeceğiz” demişti.

Netflix için tehlike çanları çalıyor! Bunu kimse beklemiyordu

Yine de, muhtemelen herkesin aklındaki soru, Netflix'in, özellikle de son çeyreğinde yaklaşık bir milyon abone kaybettikten sonra, doğru bahsi oynayıp oynamadığını görmek için ne kadar beklemeye istekli olduğu. Diğer yüksek bahisler - şirketin kendi hayran blogu Tudum gibi - sadece birkaç aylık harcamadan sonra kesintiye uğradı.

Şirket, portföyünü TV şovlarının ve filmlerin ötesine genişletmek için ne kadar harcadığına dair çok az ayrıntı paylaştı, ancak çoğu işaret önemli bir yatırıma işaret ediyor. Bu yılın başlarında şirket, Stranger Things: Puzzle Tales'in arkasındaki stüdyo olan Next Games'i satın almak için 72 milyon dolar ödedi. Daha yakın zamanlarda, Spiritfarer ve Into The Breach gibi sevilen bağımsız oyunların özel mobil haklarını güvence altına aldı. Mevcut yatırımları başarılı olmazsa, şirketin gelecekte benzer yatırımlar yapması pek olası değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.