Netflix kimsenin beklemediği bir jeste imza attı

11 Mayıs'ta, komedi dünyasının parlayan yıldızı Kevin Hart'a saygı duruşunda bulunacağız; Netflix, bu özel anı Mark Twain Ödülü ile taçlandırıyor. Ödül töreni, sanat ve mizahın buluştuğu bu özel gecede izleyicilere sunulacak.

Netflix kimsenin beklemediği bir jeste imza attı

Netflix, Amerikan mizahının en prestijli ödüllerinden biri olan Mark Twain Ödülü'nün yeni yayın evi oluyor. Bu yılın ödülü, komedi, film ve televizyon alanlarındaki olağanüstü katkılarıyla tanınan Kevin Hart'a veriliyor. Dave Chappelle, Jimmy Fallon, Tiffany Haddish, Regina Hall, Chelsea Handler, Nelly, Chris Rock ve Jerry Seinfeld gibi isimlerin Hart'ı hem onurlandıracakları hem de belki de biraz kızartacakları tören, komedi dünyasının en büyüklerini bir araya getiriyor. Hart, 2021'de Netflix ile çok yıllık bir film anlaşması imzalamıştı, bu da işbirliğinin ne kadar anlamlı olduğunu gösteriyor.

Mark Twain Ödülü, bu yıl 25. yılını kutluyor ve ABD'deki en saygın komedi ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor. 19. yüzyılın önde gelen romancı ve denemecisi Samuel Clemens, daha çok Mark Twain olarak bilinen, Amerikan toplumuna benzer şekilde etki eden kişilere veriliyor. Önceki alıcılar arasında Richard Pryor, Whoopi Goldberg, Lily Tomlin, Lorne Michaels, Steve Martin, Billy Crystal, George Carlin, Tina Fey, Will Ferrell, Carol Burnett, Eddie Murphy, Bill Murray, David Letterman, Julia Louis-Dreyfus, Jon Stewart ve Adam Sandler gibi isimler bulunuyor.

Netflix kimsenin beklemediği bir jeste imza attı

Tören, 24 Mart'ta Washington DC'deki Kennedy Center Konser Salonu'nda gerçekleşecek ve Netflix'te 11 Mayıs'ta izlenebilecek. Bu, Los Angeles'ta gerçekleşecek olan ve platformda yayınlanacak Netflix is a Joke festivali sırasında olacak. Netflix, bu noktada komedi özel gösterileri ve programları konusunda zengin bir geçmişe sahip, bu yüzden Mark Twain Ödülü için doğal bir ev sahibi olarak görülüyor. Ödül daha önce Comedy Central, PBS ve CNN'de yayınlanmıştı.

Netflix ve Kevin Hart arasındaki bu anlamlı işbirliği, komedinin yanı sıra film ve televizyon alanlarında da önemli işler yapılacağının sinyalini veriyor. Hart'ın bu ödülle taçlandırılması, onun sadece bir komedyen olmadığını, aynı zamanda çok yönlü bir sanatçı olduğunu gösteriyor. Ödül töreninde yer alacak ünlü isimlerin Hart'a olan saygıları, bu özel akşamda bir araya gelecek olan komedi dünyasının ne kadar büyük ve birbirine bağlı bir aile olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Özetle, Netflix'in Mark Twain Ödülü'nü yayınlama kararı, platformun komedi alanındaki etkisini ve çeşitliliğini artırma yolundaki son adımı temsil ediyor. Komedi dünyasının en saygın ödüllerinden birinin, dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere ulaşması için Netflix ile yapılan bu çok yıllık anlaşma, her iki taraf için de kazançlı bir işbirliği olarak görülüyor. Kevin Hart ve onu onurlandırmak için bir araya gelecek olan efsanevi isimlerle dolu bu tören, kesinlikle kaçırılmaması gereken bir etkinlik olacak.