Netflix Serisi “Wednesday”: Kasım 2022'de Netflix'e Geliyor - Page 1

Seri, efsanevi Tim Burton tarafından yönetilen bir Netflix Orijinal aile fantezi şovudur. Netflix , özel küresel dağıtım hakkını kazanmak için tüm rakiplerini yenerek şov için teklif savaşını kazandı. Dizinin yaratıcıları Al Gough ve Miles Millar.

Netflix Serisi “Wednesday”: Kasım 2022'de Netflix'e Geliyor - Page 2

Burton'ın yönetmenlik görevlerinin yanı sıra baş yapımcı olarak görev aldığı Wednesday, gelişiminin arkasındaki prodüksiyon stüdyosunun MGM TV olduğu zaten duyuruldu . Burton'a Orijinal'de yapımcı olarak Jon Glickman, Andrew Mittman ve Gail Berman eşlik ediyor.


Dizinin gösterime girmesi, Tim Burton'ın kariyerinde özel bir gün olacak, çünkü şov onun ilk televizyon yönetmenliği olacak.


Wednesday’ın konusu nedir?


Beş yıl içinde sekiz okuldan atılan Willa, yani Wednesday Adams, ailesinin katıldığı iki asırlık yatılı okul olan akademide hayatında yeni bir sayfa açmaktadır. Ancak Willa, mezun oldukları okulla hiçbir şey yapmak istemiyor ve şimdiden oradan kaçmanın planlarını yapıyor. Ama bu akademi, daha önce gittiği hiçbir okula benzemiyor. Dört ana kliğe sahip bir dışlanmışlar okulu, Dişler (vampirler), Kürkler (kurt adamlar), Pullar (sirenler) ve Taşçılar. Aynı zamanda ailesinin geçmişiyle ilgili karanlık sırları barındıran gizemin bir parçasıdır.


Netflix yayın tarihi ne zaman ?


Serinin sonbaharda Netflix'e geleceğini bir süredir biliyorduk ve 23 Kasım 2022 Çarşamba günü Netflix'te prömiyer yapacağı açıklandı .

Netflix Serisi “Wednesday”: Kasım 2022'de Netflix'e Geliyor - Page 3

Wednesday dizisinin oyuncuları kimler ?


Wednesday Addams'ın rolü nihayet açıklandı. Bu ikonik rolü üstlenen oyuncu Jenna Ortega.


Ortega, Netflix için birden fazla Orijinal filmde rol aldı. You'nun ikinci sezonundaki Ellie, The Babysitter: Killer Queen'deki Phoebe ve Yes Day'deki Katie Torres rolüyle tanınır . Aynı zamanda popüler Jurassic World animasyon dizisi Camp Cretaceous'ta Brooklyn'in sesidir .


Ortega, Netflix dışında Disney'in Elena of Avalor , The CW'nin Jane the Virgin ve MCU filmi Iron Man 3 gibi popüler yapımlarda da yer aldı .


Netflix'in Geeked Week etkinliği sırasında nihayet Jenna Ortega'ya ilk bakışımızı Wednesday Addams olarak aldık! Addams Ailesi'nin yeni ve eski hayranları, Ortega'yı çalışırken görmek için inanılmaz derecede heyecanlı olmalı.

Netflix Serisi “Wednesday”: Kasım 2022'de Netflix'e Geliyor - Page 4

Kadronun geri kalanında kimler var?


Beklenenden biraz daha uzun sürdü ama sonunda Wednesday Morticia ve Gomez Addams oyuncularımızı aldık! Galli aktris Catherine Zeta-Jones, Morticia Addams'ın ikonik rolünü üstlenecek ve Luis Guzmán, ekrandaki kocası Gomez Addams'ı oynayacak.


Öğrenciler


Emma Myers , güneşli bir mizaca sahip bir Kurtadam ve Willa'nın oda arkadaşı olan Enid Sinclair olarak rol aldı . Willa'nın tam tersi olan Enid, okulun mor üniformasını parlak renkli aksesuarlarla süsledi.


Hunter Doohan , kasabanın şerifi olan babasıyla olan işlevsiz ilişkisinden muzdarip akıllı ve hassas bir genç adam olan Tyler Galpin olarak rol aldı . Tyler insandır ve yerel bir kafede yarı zamanlı olarak çalışır ve liseden mezun olduğunda şehri temelli olarak terk etmek ister.


Percy Hynes White , Willa'dan büyülenen, zengin ve ayrıcalıklı genç bir adam olan Xavier Thorpe olarak rol aldı .


Joy Sunday , okul asilzadesi olarak görülen bir siren olan Bianca Barclay olarak rol aldı ve tavrı bunu gösteriyor. Bianca, Willa ile sürekli anlaşmazlık halindedir, ancak pullu dış görünüşünün altında, hayatı hiç de kolay olmayan bir kadın vardır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.