Netflix Suriyeli mülteci filmi The Swimmers'e çok güveniyor - Page 1

The Swimmers, Rio Olimpiyat Oyunları'nda havuzda yarışmaya devam etmeden önce, Şam'daki savaşın yıktığı evlerinden kaçan, Yunanistan'ın Midilli adasına sığınmacı olarak ulaşmak için dalgalı Akdeniz denizlerinde yüzmek zorunda kalan iki Suriyeli kız kardeşin hikayesini anlatacak.

Netflix Suriyeli mülteci filmi The Swimmers'e çok güveniyor - Page 2

Filmin yönetmenliğini Babylon, My Brother the Devil ve The Fifth Bowl gibi isimlerin yer aldığı BAFTA ödüllü Sally El Hosaini üstleniyor . El Hosaini ayrıca The Swimmers’ın senaryosunu Enola Holmes’un senaristi Jack Thorne ile birlikte  yazdı .


Filmin yapımcılığını Working Title'dan Tim Bevan ve Eric Fellner ile birlikte Ali Jaafar ve Tim Cole üstleniyor. Ve Stephen Daldry yürütücü yapımcılık yapıyor.


The Swimmers, alandaki uzmanlara göre Netflix'in en büyük 2023 Oscar adayları arasında yer alıyor.

Netflix Suriyeli mülteci filmi The Swimmers'e çok güveniyor - Page 3

Film, BBFC tarafından 15 puana sahip ve ağırlıklı olarak İngilizce olmakla birlikte, Arapça da içeriyor. 134 dakikalık bir çalışma süresine sahiptir.


Netflix'in The Swimmers'ı hakkında bildiğimiz diğer her şey:


The Swimmers'ın konusu nedir ?


Yüzücüler, savaştan kaçmak için memleketleri Suriye'den ayrılırken bi dolu tehlike atlatan kardeşlerin yolculuğunu anlatıyor.


Lübnan'a ve ardından Türkiye'ye giden ikili, Ege Denizi'nde motor arızası yaşayan aşırı kalabalık bir botla Yunanistan'a kaçırılmak üzere ayarlandı. Kız kardeşler teknenin alabora olmasını önlemek için üç buçuk saat yüzerek bottaki diğer herkesin güvenliğini sağladılar. Yusra Mardini, 2016 yılında Mülteci Olimpiyat Takımı'nın bir parçası olarak 2016 Olimpiyatları'nda yüzme yarışlarında yarıştı.

Netflix Suriyeli mülteci filmi The Swimmers'e çok güveniyor - Page 4

The Swimmers'ın Netflix çıkış tarihi nedir ?


2021'de İngiltere, Belçika ve Türkiye'de çekilen film, 8 Eylül'de Toronto Film Festivali 2022'de gösterime girecek , ancak Netflix'in çıkış tarihi hala bilinmiyor.


Yüzücüler, Glass Onion: A Knives Out Mystery ve Wendell & Wild dahil olmak üzere diğerleriyle birlikte TIFF'deki bir dizi Netflix filminden biri olacak .


Özellikle açılış gecesi gala filmi


Her durumda, çok uzun sürmemelidir. Yönetmen Sally El Hosaini, TIFF'in dahil edilmesi hakkında şunları söyledi:


"Memnun oldum. Mardini kardeşlerin ilham verici gerçek hayat hikayesiyle TIFF'i açmak ne büyük bir onur ve ayrıcalık. Toronto gibi çok kültürlü ve çeşitli bir şehir, mültecilerin görünürlüğünü ve sesini yükselten ve bize insanın hayatta kalma kapasitesinin çoğumuzun bildiğinden daha güçlü olduğunu hatırlatan filmimizi tanıtmak için mükemmel bir yer.”


Netflix'in The Swimmers dizisinde kız kardeşler Manal Issa ve Nathalie Issa , kız kardeşler Yusra ve Sarah Mardini'yi canlandırıyor. 


Onlara Ahmed Malek, Matthias Schweighöfer, Ali Suliman, Kinda Alloush, James Krishna Floyd ve Elmi Rashid Elmi katılıyor.


TIFF CEO'su Cameron Bailey de şu yorumu yaptı:


“Bu iki kız kardeşin hikayesi beni derinden etkiledi ve hikaye anlatımına hayran kaldım. The Swimmers bu yaz gördüğümüzde en iyi sürprizdi - heyecan verici, destansı bir yolculuk ve önemli bir film yapımcısının gelişi. Toronto'daki izleyicilerin Sally El Hosaini'nin olağanüstü filmini ilk keşfedecekleri olacağından ve bu yılki Açılış Gecemizde daha iyi, daha güvenli bir hayata ulaşmak için her şeyi riske atan herkesi onurlandırabileceğimiz için çok heyecanlıyım."


The Swimmers filmi oyuncu kadrosunda kimler var?


Netflix'in The Swimmers dizisinde kız kardeşler Manal Issa ve Nathalie Issa , kız kardeşler Yusra ve Sarah Mardini'yi canlandırıyor.


Onlara Ahmed Malek, Matthias Schweighöfer, Ali Suliman, Kinda Alloush, James Krishna Floyd ve Elmi Rashid Elmi katılıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.