Dijital Video Platformu

Netflix tarihinde en çok izlenen 10 içerik belli oldu.

Her geçen gün popülerliğini arttırarak bünyesinde milyonlarca üye barındıran Netflix, belirli ölçümler yaparak en çok izlenenler listesini yayınladı.

Netflix tarihinde en çok izlenen 10 içerik belli oldu. - Page 1

 Netflix izlenme oranını nasıl ölçüyor?

 2020'ye kadar, Netflix'in geçmişteki izlenme rakamları, bir kullanıcının filmin/dizinin %70'ini izlediği zaman içeriği izlemiş kabul ediyordu. Şimdi ise, bir kullanıcı herhangi bir içeriğin iki dakikasını izlerse izlenmiş sayılıyor. Bununla ilgili önemli uyarılar olmasına rağmen, ayarlanmış bir görüntüleme oranı yapmamıza izin veren yeni ve eski metrik arasında bir karşılaştırma yapıyor.

Bu liste 2021'in sonlarında bir kez daha değişecek. Netflix, Nielsen'e benzer bir "izlenen saat" izleme yöntemine geçiyor. Bu şekilde tüm izlenme rakamları daha gerçekçi olacak gibi.

Liste farklı gruplarda en çok izlenen dizi, film, tv şovları şeklinde bir çok alanda en leri oluşturuyor. Biz bugün size Netflix’in İngilizce orijinal olarak yayınladığı en çok izlenen 10 yapımı söyleyeceğiz.

İşte detaylar;

1. Extraction

99 milyon izlenme

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.