Netflix ve Roblox, kurumsal sinerjiye dayalı bir dijital tema parkı için iş birliği yapıyor

Netflix ve Roblox, yayıncının birçok popüler serisinden alınan etkinliklerin yer aldığı bir dijital tema parkı için iş birliği yaptı. Oyuncular Stranger Things, One Piece ve hatta Rebel Moon'dan ilham alan etkinliklere katılabilecekler.

Netflix ve Roblox, kurumsal sinerjiye dayalı bir dijital tema parkı için iş birliği yapıyor

Netflix ve Roblox, yayıncının birçok popüler serisinden alınan etkinliklerin yer aldığı bir dijital tema parkı için iş birliği yaptı. Netflix Nextworld, Roblox'ta şu anda erken erişimde olan bir alan. Şirket, deneyimin "hayranları sevdikleri eğlenceye ulaştırmakla ilgili" olduğunu söylüyor. Bu amaçla Nextworld, Stranger Things, One Piece, Cobra Kai ve hatta insanların nefret ettiği görünen Zack Snyder Rebel Moon filmlerine dayanan etkinlikler sunuyor. Ayrıca yakında çıkacak olan Jurassic World: Chaos Theory karikatürünü temel alan bir etkinlik de var. Her şey mini oyunlar ve bolca paskalya yumurtasıyla bir tema parkı gibi düzenlenmiş.

Hayatta kalma-korku oyunu Stranger Things: Escape from Hawkins High ve dövüş simülasyonu One Piece: East Blue Brawls gibi bu oyunlardan bazıları oldukça ayrıntılı görünüyor. Sıradan insanlar Roblox'ta gerçekten harika şeyler yapabilir, bu nedenle Netflix gibi kaynaklara sahip bir şirketin gerçekten çıtayı yükseltmesi gerekiyor.

Netflix ve Roblox, kurumsal sinerjiye dayalı bir dijital tema parkı için iş birliği yapıyor - Resim : 1

Netflix ve Roblox, kurumsal sinerjiye dayalı bir dijital tema parkı için iş birliği yapıyor

Ayrıca Is It Cake? adlı oyun şovunun çevrimiçi versiyonu gibi bir dizi kısa deneyim de var. burada insanlar bir şeyin pasta olup olmadığını tahmin etmeye çalışıyorlar. Hiçbiri pasta olmadığı için bunun nasıl çalışacağından emin değiliz. Sadece pikseller ve kodlardan oluşuyor.

Son olarak, Netflix içeriğini izlemek için paylaşılan bir alan olan Streamship adında bir şey var. Şirket, Nextworld'deki bu ana üssün "sosyal özellikler" sağlayacağını ve "prömiyerler ve izleme partileri" gibi etkinlikleri içereceğini söylüyor. Netflix Nextworld şu anda erken erişimde ve mobil ve PC/Mac'in yanı sıra Roblox'u destekleyen tüm konsollarda mevcut. Yayıncı, tema parkında pek çok sürprizin yer alacağını söylüyor, bu yüzden araba süren şarkıcıyı temel alan bir mini oyun olmasını umalım.