Dijital Video Platformu

Netflix’den Resident Evil hayranlarına kötü haber geldi

Dünyanın en popüler video akış platformlarından biri olan Netflix, geçtiğimiz saatlerde Resident Evil hayranlarına hiç de beklenmedik bir haber verdi.

Netflix’den Resident Evil hayranlarına kötü haber geldi

Oyun dünyası ile beyaz perdenin içli dışlı olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz. Nitekim geriye dönüp baktığımız zaman, bazen haftalarca gişe sıralamasında üst sıralarda bulunan ve milyonlarca kişi tarafından izlenen bir filmin ilerleyen süreçte oyun olarak bir kez daha karşımıza çıktığını görebiliyoruz, bazen de bunun tam tersi olarak çokça satılmış ve adeta bir fenomen haline gelmiş bir oyunun beyaz perdeye uyarlandığına şahit oluyoruz.

Tabi artık beyaz perdeye alternatif olarak video akış platformları olduğuna göre, bu uyarlamalara yeni bir kanalın daha katılmış olduğunu da belirtmeliyiz. Ancak ne var ki, tabi ki istisnaları bir kenara bırakacak olursak, ne beyaz perdeden oyun dünyasına ne de oyun dünyasından beyaz perdeye uyarlanan yapımlar, genelde beklenilen performansı bir türlü sergileyemiyor. İşte dünyanın en popüler video akış platformlarından biri olan Netflix tarafından uyarlanan ünlü oyun serisi Resident Evil’ın başına gelen de tam olarak bu.

Netflix’den Resident Evil hayranlarına kötü haber geldi

Netflix’de hayat bulacağının açıklanmasıyla birlikte hayranları tarafından büyük ilgiyle beklenmeye başlanan, gerçekten de birinci sezonunun ilk bölümleriyle de platformun en çok izlenen yapımları arasına giren Resident Evil, devam eden bölümlerinde aynı performansı sürdürememiş ve hem film eleştirmenlerinin hem de izleyicilerin yoğun eleştirilerine maruz kalmıştı.

İşte bu kadar tepkinin sonunda beklenen haber geldi ve Netflix dizinin ikinci sezon çekimlerinin iptal edildiğini belirterek projenin sonlandırıldığını duyurdu. Ne diyelim maalesef bir uyarlamanın sonu daha hüsranla bitmiş oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.