Netflix’e çok konuşulacak LGBTQ filmi geliyor! - Page 1

Alice Oseman'ın çizgi romanlarından uyarlanan Heartstopper , bir İngiliz okulunda tanışan ve birbirlerine karşı hisler geliştiren iki çocuğun hikayesini anlatıyor.Dizi de düşünceli bir aşk, yaşam ve dostluk hikayesi var.


Heartstopper başlangıçta Tumblr ve Tapas'ta bir web çizgi romanı olarak piyasaya sürüldü, burada anında hit oldu ve Oseman'ın aynı karakterlerle ilk romanı Solitaire’e ilham oldu. O zamandan beri, yaratıcı Alice Oseman, dördüncüsü kısa süre içinde yayınlanacak olan üç kitap cildi yayınladı.

Netflix’e çok konuşulacak LGBTQ filmi geliyor! - Page 2

Oseman, Netflix dizisinin senaryosunu da yazdı.


Sherlock, Doctor Who, Daredevil ve daha fazlasıyla yaptığı çalışmalarla tanınan ödüllü yönetmen Euros Lyn, dizinin sekiz bölümünün tamamını yönetecek ve See-Saw filmleri ( Top of the Lake, State of Union ) Netflix ile birlikte üretecek.

Netflix’e çok konuşulacak LGBTQ filmi geliyor! - Page 3

See-Saw Films'in baş yapımcısı Patrick Walters şu yorumu yaptı:


“Heartstopper, bireyselliği kutlayan, kabulü teşvik eden ve hepsinden önemlisi yüzünüzü gülümseten bir gösteri. Bu kadro tam olarak bunu yapıyor, rollerine yürek, mizah ve karmaşıklık getiriyor.”


Heartstopper Netflix'te ne zaman yayınlanacak ?


Resmi teaserın yayınlanmasıyla birlikte artık Heartstopper'ın 22 Nisan 2022 Cuma günü Netflix'e geleceğini doğrulayabiliriz.


Dizi sekiz bölümden oluşacak ve her bölüm 30 dakikadan oluşacak.


Heartstopper'ın konusu nedir ?

Netflix’e çok konuşulacak LGBTQ filmi geliyor! - Page 4

Alice Oseman'ın çizgi romanlarından uyarlanan Netflix'in Heartstopper serisi, iki İngiliz gencin, Nick Nelson ve Charlie Spring'in tamamı erkek bir ilköğretim okulundaki hikayesini anlatıyor. Gergin, eşcinsel olan Charlie ve neşeli, yumuşak kalpli bir rugby oyuncusu olan Nick, bir gün sınıfta birlikte oturmak zorunda kalırlar.


Arkadaşlıkları kısa sürede eşcinsel olan Charlie için daha fazla anlamlı hale gelir, ancak başlangıçta Nick ile bir şansı olduğuna inanmaz. Ancak Nick, Charlie ile ikisinin de düşündüğünden daha fazla ilgilenir. Heartstopper aşk, dostluk, sadakat ve akıl hastalığı ile ilgilidir.


Heartstopper'da kimler oynuyor ?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.