Netflix’in en iyi 5 gerilim dolu içeriği - Page 1

The Pale Blue Eye


Louis Bayard'ın romanından uyarlanan The Pale Blue Eye , Christian Bale ve Gillian Anderson'ın da yer aldığı etkileyici bir oyuncu kadrosuyla gergin, gotik bir gerilim/gizem filmi.


Hikaye, geleceğin yazarı Edgar Allan Poe'nun yardımıyla iki askeri öğrencinin gizemli cinayetlerini araştırmak için çağrılan emekli ve kayıtsız bir dedektifi (Bale) takip ediyor. Bu listedeki diğer bazı gerilim filmleri kadar hızlı olmasa da, mükemmel prodüksiyon değerine sahip, iyi oynanmış, ağır ağır ilerleyen bir dönem filmi isteyenler için idealdir.

Netflix’in en iyi 5 gerilim dolu içeriği - Page 2

You


Netflix'in hit dizisi You'nun mütevazi başlangıçlardan bir Lifetime dizisi olarak başladığına inanmak zor. Her ne sebeple olursa olsun, gösteri Lifetime'da o kadar ilgi görmedi, bu yüzden Netflix onu alana kadar Penn Badgley liderliğindeki psikolojik gerilim filmi uluslararası popüler hale geldi.


Badgley, çeşitli kadınlara odaklanan ve daha sonra mükemmel erkek arkadaşları olana kadar, en azından bu durumlarda kaçınılmaz olarak yaptıkları gibi işler ters gidene kadar onları takip eden, mükemmel bir "iyi adam" olan seri katil ve profesyonel takipçi Joe Goldberg'i oynuyor.

Netflix’in en iyi 5 gerilim dolu içeriği - Page 3

The Guilty


True Detective'in yaratıcısı Nic Pizzolatto tarafından yazılan ve Training Day'den Antoine Fuqua tarafından yönetilen bu polisiye gerilim filminde Jake Gyllenhaal başrolde . Aynı adlı Danimarka filminin yeniden çevrimi olan The Guilty, sizi hemen bağlayacak ve baştan sona koltuğunuzun kenarında tutacak acımasız bir film.


2021'de çıktığında bunu hiç izlemediyseniz, şimdi tam zamanı! Gyllenhaal, 911 sevk hattını yönetmesi gereken rütbesi düşmüş bir polis memurunu oynuyor. Kaçırılan bir kadından bir telefon aldığında ve çaresizce onun hayatta kalmasına yardım etmeye çalıştığında kendini tehlikeli bir durumda bulur.

Netflix’in en iyi 5 gerilim dolu içeriği - Page 4

The Good Nurse


Netflix'in en iyi heyecan ve ürpertilerinin çoğu seri katil hikayelerinden geliyor ve The Good Nurse de farklı değil. Bu listedeki birçok seçenek gibi, The Good Nurse de sağlık sektöründeki 16 yıllık kariyeri boyunca en az 29 (muhtemelen çok daha fazla) cinayet işlemekten sorumlu eski bir hemşire olan seri katil Charles Cullen'ın gerçek hikayesine dayanıyor .


İş arkadaşlarından biri Cullen'ın nihayet yakalandığından şüphelenene kadar değildi. Gerçek suç kitabı The Good Nurse: A True Story of Medicine, Madness, and Murder'dan uyarlanan filmde Jessica Chastain öne çıkan cesur hemşireyi oynuyor ve Eddie Redmayne tüyler ürpertici bir performansla Charles Cullen'ı canlandırıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.