Netflix'in Resident Evil dizisi ortalığı salladı - Page 1

Netflix Resident Evil çekim yerleri


Resident Evil , New Raccoon City'nin bulunduğu Güney Afrika'da geçen 2022 zaman çizelgesinin büyük bir kısmı ile çeşitli ülkelerde çekildi. 2036'da Jade'in Londra ve Dover, İngiltere gibi yerlere seyahat ettiğini görüyoruz. Ayrıca okyanusta bir gemide geçen birkaç sahne var.

Netflix'in Resident Evil dizisi ortalığı salladı - Page 2

O halde, çekimlerin büyük bölümünün Cape Town, Güney Afrika ve İngiltere'de gerçekleşti diyebiliriz. Wesker evinde ve Umbrella'nın içinde geçenler gibi iç sahnelerin çoğu Cape Town Film Stüdyolarında çekildi.

Netflix'in Resident Evil dizisi ortalığı salladı - Page 3

Kıyamet sonrası ortamı yaratmak için, çekimler için Werdmuller Center ve Maitland Abattoir gibi birkaç terk edilmiş yer kullanıldı. Yapım ayrıca, Jade'i Big Ben ve Londra Metrosu yakınında açıkça görebileceğiniz 1. bölüm gibi bazı bölümlerde gördüğümüz zemini oluşturmak için Londra, İngiltere'de çekildi.

Netflix'in Resident Evil dizisi ortalığı salladı - Page 4

Üniversitede, gemide çekilen sahneler için, oyuncular ve ekip, Güney Afrikalı bir çevre koruma gemisi olan Sarah Baartman'da ve eski kutup araştırma gemisi S. A. Agulhas'ta, bu konuda uzmanlaşmış bir şirket olan Frog Squad'ın yardımıyla çekildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.