Netflix'in “The Grey Man”ine devam filmi ve bir spin-off geliyor

Netflix, bugüne kadarki en pahalı filmi olan The Gray Man'i yayınlamaya başlayalı sadece birkaç gün oldu, ancak şirket şimdiden onu büyük bir franchise haline getirme planlarını duyurdu.

Netflix'in “The Grey Man”ine devam filmi ve bir spin-off geliyor

Yıldız Ryan Gosling ve yönetmenler Joe ve Anthony Russo'nun geri döndüğü bir devam filmi var. Netflix, devam filminin ne zaman geleceğini ise söylemedi.

Zombieland ve Deadpool senaristleri Paul Wernick ve Rhett Reese'in bir yan ürünü de geliştirme aşamasında. Netflix, filmin The Gray Man evreninin farklı bir yönünü keşfedeceğini söylüyor, ancak şimdilik ayrıntılar konusunda sessiz kalıyor.

Eleştirmenler The Gray Man'e genel olarak ılımlı bir tepki gösterse de, film izleyiciler arasında hit olmuş gibi görünüyor. Rotten Tomatoes'da %91 seyirci puanı var. Geçen Cuma yayınlandığında 92 ülkede Netflix'te bir numaralı film olarak giriş yaptı. Netflix, Pazar gününe kadar izleyicilerin toplu olarak filmin 88.55 milyon saat izlediklerini söyledi.    

Netflix'in “The Grey Man”ine devam filmi ve bir spin-off geliyor

Bu açık başarının Netflix'in aboneleri elinde tutmasına ve yenilerini çekmesine yardımcı olup olmayacağı henüz belli değil. Şirket, son çeyrekte neredeyse bir milyon abone kaybetti, ancak yıpranma Netflix'in korktuğu kadar  da kötü değil.

Netflix, The Gray Man’e 200 milyon dolar harcadı. Bu nedenle, şirketin başka yerlerde yaptığı hamlelerle birlikte, Netflix'in onu bir franchise haline getirmeye çalışması büyük bir sürpriz değil. Extraction ve Army of the Dead'in devamı da dahil olmak üzere, gişe rekorları kıran diğer Netflix filmlerinin devam filmleri de yolda. Netflix ayrıca müthiş cinayet gizemi filmi Knives Out'un devam filmlerini de aldı.