Diziyi bir ya iki kez tekrar izlemeniz bittiğinde ne izleyeceksiniz? Netflix'in hayatınızdaki Bridgerton boşluğunu doldurabilecek birkaç dizisi daha var. İşte Bridgerton benzeri 5 dizi önerisi haberimizde.


Downton Abbey


Bu dizi, Downton Manastırı'nın kurgusal Yorkshire kır malikanesinde geçen tarihi bir dramadır.


Hikâye, Bridgerton'ın Regency Dönemi'nden yaklaşık 100 yıl sonra, 1912-1926 yılları arasında aristokrat bir aile, Crawley'ler ve onların hizmetçilerini ele alıyor. Downton Abbey de tıpkı Bridgerton gibi aristokratların, partilerin, modaların cömert yaşam tarzına sahip ve hizmetçilerin yaşam tarzına dair hikayeleri oldukça merak uyandırıcı.

        The Crown


The Crown , Kraliçe II. Elizabeth'in saltanatına odaklanan bir dönem dramasıdır. Dizi, 1947'de Edinburgh Dükü Philip ile evliliğiyle başlıyor ve 4. sezonda 90'lar boyunca saltanatını takip ediyor. Son iki sezon, hikayeyi 21. Yüzyıla taşıyacak.


Bu dizi, İngiliz Kraliyet ailesinin hayatına derin bir dalış yapıyor ve birçok Amerikalı'nın doyamadığı Kraliyet ailesinin perde arkasına bir bakış atıyor.

          Reign


Reign dizisi ilk olarak 2013'ten 2017'ye kadar The CW'de yayınlandı. Bu dizi, iltifat anlamına gelen bir dönem pembe dizisini hatırlatıyor. Kostümler harika, bazı tarihi modaları koruyor ama onu taze tutmak için daha modern unsurlar ekliyor.


16. yüzyılın sonlarında geçen hikaye, İskoç Kraliçesi Mary ve onun Fransız Sarayındaki yükselişi etrafında dönüyor. Dizi, kostümleri ve oyunculuklarıyla övülürken, tarihsel yanlışlıklar nedeniyle eleştirildi. Bu dönem parçaları için bir norm gibi görünüyor ama fantastik hikayelerden uzaklaşmıyor.

The Cook of Castamar


İspanyol dönemi draması, The Cook of Castamar, Fernando J. Muñez'in romanından uyarlanmıştır ve Netflix'te bir sezonu yayınlanmış.


1720'de Madrid'de, V. Philip'in saltanatı sırasında geçen hikaye de, babasını kaybettikten sonra Castamar Dükü'nün mutfağında çalışan Clara ve bir süre sonra düke aşık olur.  Castamar Dükü Diego ve Clara’nın aşkı uzun süre sizi etkisi altına alacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.