Netflix'teki en iyi mini diziler! - Page 1

"Sınırlı dizi" veya "mini dizi" yeni bir kavram değildir, ancak akış hizmetlerinin yaygınlaşmasıyla gelişmesine izin verilmiştir. Geleneksel dizilerin sezonlar boyunca sürmesi ve sezonların uygun maliyetli olması mini dizilere olan merakı arttırdı.


Bizde sizler için bu yılın mutlaka izlenmesi gereken 5 mini dizisini belirledik. Hala izlemedikleriniz varsa kısa sürede izlemenizi tavsiye ederiz.

Netflix'teki en iyi mini diziler! - Page 2

The Queen's Gambit


Bu listedeki tüm diziler arasında, The Queen's Gambit kadar kültürel bir yumruk taşıyan sınırlı bir dizi düşünmek zor.


Dizi, genç yaştan itibaren bir satranç dehası olarak tanımlanan Beth Harmon'un hayatını ve oyunun zirvesine yükselişini anlatıyor.

Netflix'teki en iyi mini diziler! - Page 3

Maid


Çok satan bir romandan uyarlanan bu dizinin başrolünde, tacizci bir ilişkiden kaçan genç bir anneyi oynayan ve kızının daha iyi bir geleceğe sahip olmasına yardım etmek için elinden gelen ilk işi yapan Margaret Qualley yer alıyor.

Netflix'teki en iyi mini diziler! - Page 4

Unbelievable


Bu mini dizi, gerçek bir hikayeye dayanıyor ve 4 Altın Küre'ye aday gösterilmesine yol açan 8 bölümlük etkileyici bir senaryo oluşturmak için en iyi yetenekleri üstün yazarlıkla birleştiriyor.


Gösteri boyunca, bir kızın tecavüze uğradığı iddiasıyla ilgili soruşturmayı takip ediyorsunuz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.